مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت : بهزیستی استان تمام توان خود را برای افزایش بالای 90درصدی ضریب موفقیت طرح غربالگری در سراسر استان به کار گرفته است.

به گزارش مرور نیوز از اصفهان ،سعید صادقی اظهار داشت : یکی از وظایف مهم سازمان بهزیستی ارائه خدمات، برنامه ها و فعالیت هایی است که منجر به پیشگیری از معلولیت ها می گردد و اجرای طرح ملی غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 در همین راستا است که سابقه 21ساله دارد و هر سال با گستردگی بیشتری در حال اجرا می باشد.

وی افزود: این طرح از ابتدای ماه جاری تا پایان آذرماه در حدود 173 پایگاه ثابت و حدود 700 پایگاه سیار در مهدهای سراسر استان اجرا می گردد و با توجه به سن طلایی تشخیص تنبلی چشم در زیر 6 سالگی، از تمامی خانواده هایی که کودکان 3 تا 6 سال دارند، انتظار داریم با جدی گرفتن این طرح در کاهش میزان معلولیت های بینایی و ابتلا کودکانشان به کم بینایی و مشکلات بینایی شدید، نقش موثری ایفا کنند.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، گفت: در سال گذشته حدود 167000 کودک یعنی حدود 70 درصد کودکان 3 تا 6 سال استان، تحت این طرح قرار گرفتند و امسال تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا با پوشش بهتر مناطق صعب العبور و روستایی ، بالای 90 درصد کودکان 3 تا 6 سال را تحت معاینه قرار دهیم و فرصت برابر برای داشتن چشمانی سالم را برای همه کودکان سطح استان فراهم کنیم.

دکتر صادقی اضافه کرد: از بین کودکانی که سال گذشته معاینه شدند، حدود 5500 کودک مشکوک به تنبلی چشم بودند که 737 نفرشان مبتلا به تنبلی چشم بودند و برای اقدامات درمانی مناسب به متخصصین مربوطه ارجاع گردیدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز