امام جمعه زنجان گفت: مسئولان با در نظر گرفتن 7 شرط مقام معظم رهبری برای ادامه برجام، مسئله را پیش ببرند.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌ الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، بهترین فرصت برای خودسازی است، گفت: در این ایام الطاف الهی بیش از هر زمان دیگری نمود پیدا می‌کند و درهای بخشایش به روی انسان باز می‌شود.

وی ادامه داد: در ایام حمایت از خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد هستیم که امید است هر کسی که از دستش برمی‌آید و توان مالی دارد، برای حمایت از این خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد کاری انجام دهد.

خاتمی تصریح کرد: 4 خرداد مصادف با روز مقاومت و ایثار است، بالأخص سالروز مقاومت دزفول در دوران هشت سال دفاع‌مقدس است. همچنین این روز سالروز پیروزی افتخارآفرین حزب‌الله لبنان در سال 79 بر رژیم جعلی، جنایتکار و کودک‌کش صهیونیستی است که جهان را در این روز حیرت‌زده کرد؛ چراکه با شمار اندکی جوان پیرو راه امام توانست در طی جنگ شش روزه مقابل دشمن ایستادگی کنند.

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: دهم ماه مبارک رمضان نیز مصادف با سالروز وفات ام‌المومنین، اولین زنی که به پیامبر ایمان آورده است، حضرت خدیجه کبری (س) شخصیت برجسته‌ای داشتند و به عنوان الگویی برای زنان اسلام محسوب می‌شوند.

وی افزود: 7 خرداد سال 59 یکی از روزهای ماندگار در تاریخ سیاسی تقویم ایران است که روز تاسیس مجلس شورای اسلامی است که در تقویم ایران با عنوان روز قانون نام‌گذاری شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان مهم قانون‌گذاری و نظارت است و با توجه به اینکه نمایندگان این مجلس توسط مردم انتخاب می‌شوند، این نمایندگان از سوی مردم وظیفه تصویب قانون و نظارت بر اجرای صحیح قوانین را دارند. 

خاتمی تصریح کرد: 12 رمضان سالروز انجام عهد اخوت بین پیامبر اسلام (ص) و امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) است که در این روز پیامبر (ص) و امام علی (ع) عهد برادری بستند. همچنین 15 ماه مبارک رمضان نیز سالروز ولادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) است که روز فرخنده‌ای برای مؤمنان است.

امام جمعه زنجان با اشاره به چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: یکی از سیاست‌های مهم و بزرگ آمریکا در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، براندازی و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی و ایجاد اختلاف و فاصله بین مردم و نظام بود که امروز نیز آمریکا از هیچ توطئه‌ای فروگذار نبوده است و به روش‌های مختلف سعی دارد وحدت مردم را از بین ببرد که امام مسلمین همواره نقشه راه را به مردم نشان داده‌اند و توطئه‌ها را خنثی کرده‌اند.

وی افزود: مسئولان با در نظر گرفتن 7 شرط مقام معظم رهبری برای ادامه برجام، مسئله را پیش ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز