یزد یکی از طرح‌های مهم و اولویت‌دار شهرستان بافق است که تعلل در تکمیل آن به ویژه قطعه پایانی که قریب 40 کیلومتر است، تاکنون منجر بروز تصادفات متعددی شده که بعضاً نیز تلفات مالی و جانی شدیدی را نیز به دنبال داشته است.

به گزارش مرور نیوز، اخیراً نیز تصادف بین یک کامیون و سواری زانتیا منجر به فوت راننده خودوری سواری شد که این حادثه کاسه‌ صبر مردم بافق را به سر آورد و موجب اعتراضات و تجمعاتی نیز شد.

در همین راستا نیز صبح امروز یکشنبه نهم آبان در جلسه‌ای با حضور استاندار، امام جمعه بافق، نماینده مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار، فرماندار بافق، مدیر کل راه و شهرسازی، پیمانکار طرح و نماینده شورای شهر، این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

سید محمدرضا سیدحسینی معاون عمرانی استاندار در ابتدا به بیان گزارشی از نحوه اجرای این طرح پرداخت و اظهار کرد: تعداد ابنیه فنی این قطعه 143 دهنه بوده که برابری می‌کند با طول کل مسیر و این در حالی است که با وجود مشکل کمبود اعتبار و با کمک شرکت سنگ آهن مرکزی در سال گذشته، ابنیه فنی آن به جز پل رودخانه شور به اتمام رسید.

در ادامه امام جمعه، نماینده مجلس و فرماندار بافق به بیان سوابق طرح، خطرات جاده‌ای و انتظارات مردم شهرستان اشاره کردند و خواستار تکمیل طرح شدند.

محمدرضا نقصان محمدی مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد نیز در ادامه این جلسه از تحویل کل طرح به پیمانکار و حل مشکلات اجرا و داخلی طرح خبر داد.

سید محمد میرمحمدی استاندار یزد در پایان با جمع بندی مباحث مطرح شده، سعی و تلاش در جهت تکمیل طرح در سال جاری را دور از انتظار ندانست و خواستار تکمیل این بزرگراه در سال جاری شد و بر لزوم اجرایی شدن آن تاکید کرد.

در این نشست همچنین مقرر شد که حسب بررسی انجام شده برنامه زمان‌بندی اتمام طرح پنج ماهه باشد، بررسی مسائل و مشکلات اجرا در طول اجرای عملیات توسط معاون عمرانی استانداری صورت پذیرد و چهارشنبه هفته جاری با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و فرماندار بافق، اولین بازدید از طرح انجام شود.

همچنین ضمن تحویل کل طرح به پیمانکار، قرار شد که در هفته جاری کلیه ماشین آلات پیمانکار به محل طرح، حمل و طی مدت تعیین شده در کلیه قسمت‌ها مستقر و همزمان سایر عملیات نیز آغاز شود و تحت هیچ شرایطی کار تا تکمیل آن، متوقف نشود.

بر اساس جمع‌بندی این نشست باید پل رودخانه شور نیز وارد فاز اجرایی شود و مقدمات کار انجام و عملیات اجرایی آن آغاز شود و در شهرستان نیز همکاری لازم جهت تسریع در طرح صورت پذیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز