رعایت نکات ایمنی در نصب وسایل گرمایشی، نقش مهمی در جلوگیری از گاز گرفتگی دارد.

به گزارش مرور نیوز، مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان گفت: بیشترین آمار گاز گرفتگی در منازلی است که متراژی کمتر از ۷۰ متر دارد، بنابراین درزبندی درب و پنجره ها در منازلی که بخاری دارند و سیستم پکیج آنها داخل محیط ساخت است به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بهزاد بزرگزاد در باره گازگرفتگی با گاز منواکسیدکربن اظهار کرد: در هر فضایی که از گاز شهری، گاز مایع و نفت برای گرمایش استفاده می شود، خطر وجود دارد و هر چه فضا کوچکتر باشد، به خاطر وجود اکسیژن کمتر، احتمال خطر افزایش می یابد.

وی افزود: بیشترین آمار گاز گرفتگی در منازلی است که متراژی کمتر از ۷۰ متر دارد، بنابراین درزبندی درب و پنجره ها در منازلی که بخاری دارند و سیستم پکیج آنها داخل محیط ساخت است به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

وی با اشاره به اینکه بخاری ها نباید نزدیک مبل، پرده و یا مواد قابل اشتعال نباشد، اظهارکرد: شعله بخاری باید به رنگ آبی باشد، در غیر این صورت زنگ خطرها در خصوص کمبود اکسیژن در محیط و یا کارکرد نادرست وسایل گرمایشی به صدا درآمده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان اضافه کرد: شهروندان باید دقت داشته باشند که بخاری ها باید دارای علامت استاندارد باشند، هنگام نصب آن بست ها به درستی بسته شود و از نداشتن نشتی باید به وسیله کف اطمینان حاصل شود.

بزرگزاد ادامه داد: طول شیلنگ وسایل گاز سوز نباید از ۱.۵ متر بیشتر باشد، دودکش ها افقی نباشند و کلاهک H ازجنس فلزی باشند تا خطری جان ساکنان منزل را تهدید نکند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز