امام جمعه قم گفت: اگر دشمن را به خوبی بشناسیم نمی‌تواند بین ما نفوذ کند نباید به دشمن اعتماد کرد، بی‌اعتمادی به دشمن، راه نفوذ و دو قطبی شدن در جامعه را می‌بندد.

به گزارش مرور نیوز، آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با تبریک عید سعید فطر اظهار کرد: با یک ماه روزه‌داری تقوای الهی را ذخیره کردیم و باید با حفظ تقوا، این ذخیره را خرج سال خود کنیم.

امام جمعه قم افزود: شکر نعمت تقوای الهی، حفظ و رعایت آن است، عید فطر فرصتی برای دریافت هدایای الهی است.

وی یادآور شد: عید فطر از الطاف دین مبین اسلام است اگرچه در ادیان گذشته روزه‌داری بوده اما در هیچ دینی پایان روزه‌داری، عید نداشته‌اند و عید فطر خاص پیامبر(ص) است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) تصریح کرد: عید سعید فطر بازگشت به فطرت است مسلمانان با روزه‌داری و ارتباط با خدا به تصفیه جان و روح خود پرداختند و از آلودگی‌ها پاک شدند و به فطرت الهی رجعت کردند.

وی افزود: در عید فطر با انفاق و قصد قربت در پرداخت فطریه به تقرب الهی دست یابیم، عید فطر برای آنانی عید است که خداوند روزه‌داری‌شان را پذیرفته باشد.

سعیدی اظهار کزد: بنا بر گفته امیرالمومنان(ع) هر روزی که در آن عصیان نباشد آن روز عید است با ترک گناه و توسل به اهل بیت(ع) همه روزهایمان عید خواهد بود بکوشیم با امام زمان(عج) پیوند داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ترک گناه از نشانه‌های تقواست و تقوا موجب انجام فرامین الهی می‌شود، هر کس فرمان الهی پیروی مشمول عنایات خدا قرار می‌گیرد.

امام جمعه قم افزود: خداوند وحدت و اجتماع مومنان را دوست دارد و بر آن تأکید دارد برای همین است که مومنان را برادر هم قرار داده است.

وی گفت: خداوند به ما تکلیف کرد تا متفرق نشویم و بین هم برادری و رحم و وحدت داشته باشیم تا دشمنان قصد ورود در میان ما را نداشته باشند.

سعیدی یادآور شد: اگر دشمن را به خوبی بشناسیم نمی‌تواند بین ما نفوذ کند نباید به دشمن اعتماد کرد، بی‌اعتمادی به دشمن، راه نفوذ و دو قطبی شدن در جامعه را می‌بندد.

وی تصریح کرد: آمریکا با خروج از برجام نشان داد که بدعهد است و اروپایی هم با آن‌ها هم عقیده و هم سلیقه هستند، رهبری ما را بر حذر داشتند که به آن‌ها دل نبندیم و اعتماد نکنیم.

امام جمعه قم یادآور شد: یکی از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان امسال که مورد سفارش رهبری نیز بود سفره‌های اطعام ساده و گسترده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز