فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: طی عملیات منسجم و هماهنگ در چهار استان کشور، ۱۴ نفر از اعضای یک شبکه شرارت و سرقت مسلحانه که در شمال سیستان و بلوچستان فعال بودند، دستگیر شدند.

به گزارش مرور نیوز، سردار محمد قنبری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس از ده روز قبل اقدامات اطلاعاتی خود علیه یک شبکه شرارت در شمال استان را آغاز کرد و ۱۴ نفر از اعضای این شبکه ساعت ۵ صبح امروز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: سرقت مسلحانه، گروگانگیری و همکاری با ضد انقلاب و افراد معاند از جمله سوابق آنها است.

وی ادامه داد: این یک شبکه شرارت کشوری بود و تحت نظارت مسؤول باند اقدامات را در شمال استان انجام می داند به طوری‌که در 10 سال اخیر ما همچین شبکه حرفه ای و سازمان یافته نداشته ایم.

اعضای شبکه شرارت در 4 استان کشور پراکنده بودند

وی گفت: اعضای این باند صبح امروز طی عملیات‌های هماهنگ و منسجم در شهرهای چند استان از جمله خراسان رضوی، یزد و سیستان و بلوچستان دستگیر شدند.

قنبری گفت: این 14 نفر بومی منطقه سیستان، تبعه افغانستان و پاکستان بودند که  اگر دستگیر نمی‌شدند برای چند روز آینده برنامه سرقت از یک طلا فروشی را داشتند و حتی قرار بوده اگر هر یک از آنان دستگیر شود به دیگری اطلاع دهد.

وی اضافه کرد: مقادیری از امول مسروقه را توانستیم از آنان کشف کنیم، این افراد در یکی از عملیات‌ها با همکاران ما مسلحانه درگیر شدند که خداروشکر با موفقیت پلیس عملیات تمام شد، با دستگیری این شبکه امنیت به منطقه سیستان باز می‌گردد.

وی بیان کرد: هیچ اقدام مجرمانه ای از زیر چتر اطلاعاتی پلیس پنهان نخواهد ماند و روزی چنگال عدالت گلوی افراد را خواهد فشرد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: اعضای این شبکه شرارت، ارتباطاتی با گروه‌های ضد انقلاب دارند و در ناامنی اینجا اهداف سیاسی را دنبال می‌کردند.

وی گفت: از 5 و 6 ماه قبل فعالیت آنها علیه کشاورزان سیستان شروع شده بود و احشام را به سرقت می‌برند، سرقت‌ها عمدتا مسلحانه بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز