رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: محیط زیست سالم به عنوان نخستین مطالبه مردم کلان شهر اصفهان است.

به گزارش مرور نیوز از اصفهان، فتح الله معین در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه با سرد شدن هوا و آغاز ماه های سرد سال نگرانی شهروندان اصفهان از آلودگی هوا و ایجاد شرایط خطرناک در هوای شهر به حق افزایش می یابد، اظهار کرد: سلامتی مردم و نشاط و سرزندگی در شهر و آینده فرزندان در گرو داشتن محیط زیستی سالم در شهر اصفهان به ویژه داشتن هوای پاک در شهر است.

وی اضافه کرد: در طی چند سال گذشته اقدامات موثری توسط دستگاه های اجرایی در جهت کاهش آلودگی هوا در شهر انجام گرفته که جا دارد از این اقدامات تقدیر و تششکر کنیم.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مهم ترین این اقدامات تصریح کرد: اختصاص سوخت گاز به جای مازوت و نفت کوره به نیروگاه ها و واحدهای بزرگ صنعتی و کوره های آجزپزی، افزایش میزان بنزین استاندارد یورو 4 در جایگاه های فروش بنزی و کاهش و تعطیل کردن تعدادی از معادن و کوره های گچ در شرق اصفهان از جمله مهم ترین این اقدامات است.

وی به اقدام جهت کاهش آلاینده ها ناشی از سوخت واحدهای صنعتی اشاره کرد و ادامه داد: در جهت تکمیل این اقدامات ضروری باید به مواردی اشاره کرد که باید در اولویت اجرا قرار گرفته و در جهت انجام آن اهتمام همه جانبه به عمل آورده و تمام توان اجرائی را در جهت انجام آن به کار گرفت.

معین تاکید کرد: احیای زاینده رود و تالاب گاوخونی به منظور حفظ فضای سبز موجود و جلوگیری از افزایش ریزگردها، تامین کامل نیاز شهر اصفهان به بنزین مصرفی از محل بنزین یورو 4 و اراده جدی در حذف خودروهای فرسوده باید مورد توجه قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز