رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: با وجود آموزه های دین مبین اسلام، فرمایشات پیامبر اکرم (ص)، ائمه اطهار (ع) و وجود ولایت فقیه، ایران اسلامی نیازی به قیّم و سرپرست ندارد.

به گزارش مرورنیوز از ارومیه، حجت الاسلام سید رضا اکرمی روز پنجشنبه در راهپیمایی روز 13 آبان در ارومیه افزود: ایران اسلامی دارای تاریخ و تمدن چندین هزار ساله است و باید آمریکایی ها با دولتی که تنها 200 سال قدمت دارد، از ما درس بیاموزند.


وی اضافه کرد: دولت و سیاست مداران آمریکا مشکل اصلی ماست و ما با ملت این کشور که از سایر نقاط دنیا به این مکان مهاجرت کرده و ساکن شده اند، مساله ای نداریم.


وی بیان کرد: رسالت حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا رسالتی پر از عبرت بود که شامل معرفی خود و آگاهسازی و افشاگری یزیدیان بود و هم اکنون ملت ایران نیز این کار را در برابر استکبار انجام می دهد.
وی اظهار کرد: هم اکنون باید از هر ابزاری برای معرفی چهره استکبار و صهیونیست استفاده کرد و افشاگری خیانت ها، توطئه ها و ظلم های انجام شده نباید مورد غفلت واقع شود.


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: مردم ایران اسلامی بعد از انقلاب 30 بار در انتخابات مختلف حضور داشته اند که این تعداد در جهان بی سابقه است و کشورمان را به نماد دموکراسی تبدیل کرده است.
وی افزود: قرآن کریم مسلمانان را به مشورت و همفکری و مشارکت در کارها دعوت می کند و نمود این آموزه ها و تاثیر آنها را در انتخابات سال بعد به عینه مشاهده خواهیم کرد.


حجت الاسلام اکرمی با بیان اینکه بعد از برجام شرایط برای فعالیت و تعامل اقتصادی کشور با جهان مساعدتر شده است، گفت: هزاران میلیارد ریال سرمایه سرگردان در کشور وجود دارد که نیازمند ساماندهی و هدایت به سوی بخش های اقتصادی و سرمایه گذاری در تولید است.


وی گفت: افزایش صادرات، داشتن صداقت در عمل، معرفی کشور به عنوان یک الگو در تمامی ابعاد، حفظ اتحاد و همدلی و عمل به آموزه های دین مبین اسلام باید در راس کارها باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز