مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: براساس دستورات صادر شده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مکلف به استقرار ناظران در سوله‌های اقلام مکشوفه شده تا بر انبارگردانی، تعداد بسته های بارگیری شده تا رسیدن به مقصد و توزیع در بین مردم نظارت کامل داشته باشند.

به گزارش مرور نیوز، علی اکبر مختاری درباره میزان و نحوه کشف پوشک های احتکارشده در استان البرز گفت: طی هفته های گذشته یک میلیون و 500 هزار بسته پوشک نوزاد از 11 سوله در سه منطقه کمالشهر، شهرک صنعتی بهارستان و ساوجبلاغ کشف و ضبط شد.

وی درباره رفع نیاز فوری شهروندان و ورود اقلام کشف شده به بازار اظهار داشت: برای برطرف کردن نیاز مردم، قبل از تشکیل جلسات دادگاه و صدور حکم نهایی، دستور توزیع اقلام با مسئولیت قضایی صادر می‌شود که در این راستا هفته گذشته، دستور توزیع پوشک کشف شده به سازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز داده شد.

مختاری درباره راهکارهای تزریق اجناس کشف شده از انبار محتکران به بازار مصرف بیان کرد: وظیفه توزیع و نظارت بر تزریق کالاهای احتکاری کشف شده با سازمان صنعت، معدن و تجارت است و طی مکاتباتی دستورات لازم در این زمینه داده شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز افزود: براساس دستورات صادر شده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مکلف به استقرار ناظران در سوله‌های اقلام مکشوفه شده تا بر انبارگردانی، تعداد بسته های بارگیری شده تا رسیدن به مقصد و توزیع در بین مردم نظارت کامل داشته باشند.

مختاری ادامه داد: ناظران باید در مراکز توزیع حاضر باشند و بر اساس همین دستورالعمل خرید عمده پوشک غیرقانونی بوده و اولویت در توزیع با استان البرز است و تنها در صورتی که مازاد بر نیاز استان باشد به دیگر نقاط کشور ارسال خواهد شد.

وی همچنین درباره شیوه تعیین نرخ مصوب برای عرضه پوشک تشریح کرد: نرخ قانونی پوشک های احتکار شده بر مبنای ارز دولتی است و برای تعیین قیمت نهایی باید سازمان صنعت، معدن و تجارت از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان استعلام کند تا مشخص شود واردات پوشک با ارز سه هزار 800 تومان یا چهار هزار 200 تومانی انجام شده است.

این مسئول با توضیح روش اتخاذ شده برای برقراری عدالت در توزیع پوشک در سطح استان گفت: دو اتحادیه اصناف سوپر مارکت‌ها و اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی، داروخانه‌ها و فروشگاه های بزرگ دارای مجوز در این زمینه همکاریهای لازم را خواهند داشت.

مختاری درباره نگرانی مراکز توانبخشی برای تامین پوشک مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی گفت: در توزیع پوشک های نوزادی کشف شده موسسات تحت پوشش سازمان بهزیستی و کودکان شیرخوارگاه ها در نظر گرفته شده اند و حل مشکلات جامعه هدف بهزیستی با جدیت پیگیری خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز