فرمانده انتظامی استان از اجرای طرحی با همکاری نهاد امور مساجد در پنج هزار مسجد به منظور ارائه آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی به مردم خبر داد.

به گزارش مرور نیوز از اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی گفت: مساجد از قدیم الایام به عنوان پایگاه های مهم مردمی و محل اجتماع اقشار مختلف به منظور تبادل نظر در خصوص مسائل مهم اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و... بوده و این پایگاه همیشه توانسته نقش ویژه ای را در حل مشکلات و رفع آسیب های مردم ایفا کند.

وی افزود: بنابر این یکی از نهادهایی که می تواند در زمینه ارتباط نیروی انتظامی با مردم، آشنایی با آسیب ها و جرایم و در نهایت افزایش امنیت در جامعه کمک کند، نهاد مسجد است.

این مقام مسوول بیان داشت: از آنجا که اصفهان یک استان مذهبی بوده و بیشترین مسجد را دارا است و مردم این استان نیز اعتقاد خاصی به حضور در مساجد دارند به همین جهت پلیس اصفهان در نظر دارد تا از ظرفیت بزرگ و عظیم این نهاد در راستای کم کردن آسیب ها و جرایم در سطح جامعه بهره برداری نماید.

سردار آقاخانی به اجرای طرحی به منظور ارائه آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی به مردم در سطح مساجد اشاره کرد و اظهار داشت: در این طرح که اخیراً طی تفاهم نامه ای بین معاونت اجتماعی پلیس اصفهان و نهاد امور مساجد استان منعقد شده فرماندهان انتظامی، روسای کلانتری و پاسگاه ها، معاونان و روسای پلیس های تخصصی می بایست برابر زمان بندی تعیین شده هر ماه در یک مسجد حضور یافته و به آموزش مردم و ارائه هشدارهای پلیسی در زمینه پیشگیری از آسیب ها و جرایم بپردازند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه طرح مذکور در بیش از 5 هزار مسجد استان به اجرا گذاشته می شود اظهار داشت: علاوه بر آموزش مردم، مشکلات امنیتی و انتظامی محله نیز با حضور اهالی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و مسوولان انتظامی موظفند نسبت به جمع بندی مطالبات مردم و انعکاس خواسته هایشان به مبادی ذی ربط اقدام نمایند و ظرف 20 روز نسبت به حل مشکلات اقدام و نتیجه را به هیأت امنای مسجد مربوطه ارائه نمایند.

فرمانده انتظامی استان، هیأت امنای مساجد را افراد شاخص، مورد اعتماد و امین مردم توصیف کرد و اظهار داشت: تقاضای ما از این افراد این است که ارتباط خود را کلانتری محل بیشتر کرده و ضمن دریافت مسال، مشکلات و مطالبات مردم در زمینه های امنیتی و انتظامی آنها را از طریق حضور مستمر در کلانتری ها و تماس یا شماره تلفن های 110 و 197 به مسوولان انتظامی ارائه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز