مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه از تکمیل ایستگاه متروی چهارراه تختی اصفهان خبر داد.

به گزارش مرور نیوز از اصفهان، محمد‌جواد شعرباف با اشاره به آخرین وضعیت ایستگاه‌های مترو اظهار کرد: ایستگاه چهارراه تختی بیشتر از یک ماه است که تکمیل شده و برای افتتاح آن منتظر حضور یکی از مسوولان عالی رتبه نظام هستیم.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی قبلی قرار بود معاون اول رئیس جمهور به مناسبت عید غدیر حضور و ایستگاه تختی را افتتاح کنند اما این امکان فراهم نشد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه ادامه داد: سعی داریم تا پایان نیمه اول سال آینده خط یک کامل شود و این یعنی تمام ایستگاه‌های خط یک تا ایستگاه دفاع مقدس در ترمینال صفه به بهره‌برداری برسند؛ در این مسیر ایستگاه‌های پر چالش دروازه دولت، انقلاب و میدان آزادی وجود دارد که به صورت شبانه‌روزی در حال کار هستند.

شعرباف در خصوص تکمیل محدوده زمین سازمان قطار شهری و امنیت این سازمان عنوان کرد: نسبت به ابتدای سال که چند منزل مسکونی در محدوده سازمان قطار شهری وجود شد شرایط بهتر شده و این منازل خریداری و آزادسازی صورت گرفته است.

وی با بیان این که هنوز دیوارکشی محدوده کامل نشده گفت: طبق قراردادی که با شرکت خصوصی بسته شد ایمنی واگن‌های قطار واگذاری شده که به صورت شبانه‌روزی هم در ایستگاه‌ها و هم در بخش دپو امنیت قطار شهری را بر عهده دارند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه تعداد قطارهای فعال در خط یک را 2 رام قطار عنوان کرد و افزود: این 2 قطار جوابگوی فاز اول خط یک هستند، 7 رام قطار نیز در حال انجام تست هستند که پس از گذشت مراحل متعدد برای فاز های بعدی خط یک و دیگر خط‌ها آماده می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز