بانک توسعه صادرات ایران با گسترش فعالیت فرامرزی خود، تا پایان اکتبر 2016(10 آبان ماه) با 105 بانک در 42 کشور روابط کارگزاری برقرار کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از بانک توسعه صادرات، فعالیت های این بانک به منظور افزایش ارتباطات بین بانکی در حوزه بین الملل زمینه ساز برقراری روابط کارگزاری با بسیاری از بانک ها در سراسر جهان شده است.

بر اساس این گزارش، بانک توسعه صادرات توانسته است درحوزه برقراری روابط کارگزاری در مجموع در 20 کشور اروپایی با 64 بانک، در 17 کشور آسیایی با 36 بانک، چهار بانک در منطقه آفریقا و یک بانک در آمریکای لاتین ارتباط برقرار کند.

این گزارش می افزاید: در حوزه تخصیص ارز در کشورهای آسیایی چون چین، کره جنوبی، هند ، عمان، قطر، ترکیه از طریق ارزهای یورو ، یوان ، وون ، روپیه ، ریال عمان ، ین ژاپن و لیر ترکیه مبادلات وجوه انجام می پذیرد.

بر اساس این گزارش، همچنین در کشورهای اروپایی آلمان، اتریش، ایتالیا، بلژیک، سوییس و فرانسه نیز ارزهای یورو و فرانک سوییس قابل مبادله خواهند بود.

این گزارش می افزاید: روابط سوییفتی بانک توسعه صادرات با برخی از بانک های هدف در سراسر جهان در حال حاضر فعال شده، برخی دیگر در حال تبادل مدارک و اسناد کارگزاری بوده و در شماری دیگر نیز افتتاح حساب برای برقراری روابط کارگزاری صورت پذیرفته است.

مشتریان بانک توسعه صادرات برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی مبادلات ارزی از قبیل گشایش اعتبار اسنادی و صدور حواله و برات در خارج از کشور می توانند با مراجعه به شعب این بانک از جزییات روابط با کارگزاران فعال اگزیم بانک ایران باخبر شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز