با راه اندازی خط تولید ورق آجدار در مجتمع فولاد سبا، یکی از زیرمجموعه های شرکت فولاد مبارکه، بازاریابی این محصول به منظور توسعه سبد محصولات صادراتی در دستور کار واحد صادرات شرکت قرار گرفت و پس از انجام مذاکرات و معرفی محصول در آبان ماه، نخستین سفارش برای بازار عراق ثبت شد که نخستین قسمت آن نیز در ماه جاری به کشور مقصد حمل شد.

به گزارش مرور نیوز، در حال حاضر این محصول که در سال جاری به عنوان برترین محصول تحقیق و توسعه در صنعت معرفی گردید، با آج بادامی شکل و با گریدهای (ST۳۷-۲ S۳۵۱,R,S۱۷۵,R ,ST۴۴-۲T,) در مجتمع فولاد سبا تولید می شود.

شایان ذکر است در بازاریابی اولیه انجام شده توسط واحد صادرات امکان فروش ماهانه بیش از ۳۰۰۰ تن از این محصول در بازار عراق برآورد گردید، که با توجه به ارزش افزوده آن ضمن توسعه سبد محصولات صادراتی، امکان سودآوری بیشتر نیز فراهم شد.

در عین حال با نگاه ویژه به توسعه و نوع تولید ورق های آجدار و همچنین رفع مشکلات و ایجاد زیرساخت های لازم جهت افزایش فروش و صادرات این محصول و سایر محصولات با ارزش افزوده بالا سودآوری بیشتری با فروش محصولات گروه فولاد مبارکه ایجاد خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز