معاون اول رئیس جمهور بر لزوم برنامه ریزی صحیح برای ایجاد اشتغال بویژه در مناطق محروم و روستایی تاکید کرد و گفت: دولت از اجرای طرح هایی که منجر به اشتغال و تولید می شود حمایت می کند.

به گزارش مرورنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری در جلسه تامین اعتبارات لازم برای ایجاد اشتغال در کوتاه مدت که عصر دیروز برگزار شد، با بیان اینکه ایجاد اشتغال در کوتاه مدت نباید آسیب‌های طرح هایی نظیر طرح بنگاه های زودبازده را داشته باشد، تصریح کرد: هر طرحی که در این زمینه ارائه می شود باید در عین اشتغالزایی، زمینه هرگونه رانت جویی را از بین ببرد.

جهانگیری با اشاره به منابع مالی دولت و اهمیت حفظ منابع صندوق توسعه ملی، خواستار بررسی بیشتر طرح های ارایه شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم و صندوق کارآفرینی و امید شد.

در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، گزارش های مختلفی از طرح های اشتغالزای کوتاه مدت و راه های تامین اعتبارات و منابع مالی آن ارائه شد و مقرر شد پیشنهادات مطرح شده در یک کارگروه مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز