معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران از واردات بیش از ۲۱ میلیون دُز انواع واکسن خارجی در قالب ۳۳ محموله از ۱۵ بهمن سال گذشته به کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، مهرداد جمال ارونقی ، معاون فنی گمرک گفت: تاکنون ۱۶ محموله سینوفارم چینی در قالب ۱۴ میلیون و ۴۹۰ هزار دُز، ۳ محموله حاوی ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دُز واکسن آسترازنکا از ژاپن، یک محموله واکسن در قالب کواکس از ایتالیا به میزان یک میلیون و ۴۵۲ هزار دوز، ۱۰ محموله اسپوتنیک روسیه در قالب یک میلیون و ۲۰ هزار دُز، یک محموله در قالب کواکس از کره جنوبی به میزان ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دُز، یک محموله ۳۱۵ هزار دُزی واکسن آسترازنکا از روسیه و همچنین ۱۲۵ هزار دُز واکسن بهارات در قالب یک محموله از کشور هند وارد شده و با طی کمترین تشریفات گمرکی پای پرواز در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان آن قرار گرفته است.

واکسن کرونا

معاون فنی گمرک همچنین با اشاره به کمبود برخی انواع سرم تزریقی گفت: سه روز قبل یک محموله بزرگ در قالب ۲۱ پالت سرم وارد کشور شد که بلافاصله ترخیص شد و روز گذشته هم ۲۱ کامیون سرم از طریق مرز بازرگان از کشور ترکیه وارد گردید.

واکسن کرونا1

وی افزود: با توجه به نیاز کشور به این کالا تلاش کردیم از طریق رایزنی با گمرک متناظر، این کامیون‌ها از صف ترخیص خارج شده و زودتر و با حداقل تشریفات قانونی ادامه مسیر دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز