سمینار دو روزه مدیریت ریسک سوانح طبیعی (CAT RISK MANAGEMENT) با حضور کارشناسان بیمه و بیمه اتکایی شرکت های بیمه و با همکاری شرکت بیمه اتکایی SCOR فرانسه در روزهای ۲۶ و ۲۷ مهرماه در پژوهشکده بیمه برگزار شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین المللی بیمه مرکزی، هدف از برگزاری این دوره آموزشی ارائه اطلاعات تخصصی پیرامون اصول مدلسازی ریسک سوانح طبیعی و کاربرد مدلهای تخمین خسارت در مدیریت ریسک سوانح طبیعی با تکیه بر نمونه‌ها و شواهد موردی از اقصی نقاط جهان است.

بنا بر این گزارش، تاثیر کیفیت داده‌ها و اطلاعات بکار برده شده در مدلسازی سوانح، مدل‌های تخمین خسارت و تاسیسات صنعتی و مدل تخمین خسارت اسکور برای ایران از مهمترین محورهای مورد بحث در این سمینار است.

همچنین در این سمینار موضوعاتی چون استفاده از مدلهای تخمین خسارت در بیمه و بیمه اتکایی، نکات فنی و علمی مدلسازی ریسک سوانح در ایران و چالشها و مثالهای جهانی در تخمین ریسک سوانح تاسیسات صنعتی و استفاده از مدلهای تخمین خسارت به بحث گذارده خواهد شد.

گفتنی است مطالب این سمینار پس از مصوبه مجلس شورای اسلامی پیرامون تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی بسیار حائز اهمیت خواهد بود و برای مدیران بیمه اتکایی کلیه شرکت های بیمه ایرانی نیز قابل استفاده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز