برنامه‌ پروازهای بازگشت حجاج در روز اول مردادماه ۱۴۰۱ به کشور، با ۱۲ پرواز از فرودگاه‌های مدینه و جده به فرودگاه‌های بین‌المللی امام خمینی(ره)، مشهد، همدان، یزد و اصفهان برقرار خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امروز شنبه یکم مرداد و دهمین روز عملیات بازگشت حجاج به کشور، پرواز برگشت زائران بیت الله الحرام با ۱۲ پرواز از فرودگاه‌های مدینه و جده به پنج فرودگاه بین‌المللی همدان، مشهد، یزد، اصفهان و حضرت امام خمینی (ره)، برقرار می‌شود.

در دومین روز از عملیات بازگشت حجاج استان همدان سه پرواز از شهر مدینه به فرودگاه بین‌المللی همدان انجام می‌شود و اولین گروه از زائران از مدینه منوره با پرواز شماره ۱۵۵۱ شامل کاروان‌های ۲۵۰۰۱- ۲۵۰۱۰- ۳۳۰۳۲ در ۸و ۴۰ دقیقه صبح امروز وارد فرودگاه همدان شد.

پرواز دوم به شماره ۱۵۵۳ شامل کاروان‌های ۲۵۰۰۲-۲۵۰۱۵-۳۳۱۶۸ در ساعت ۱۸و ۲۰ دقیقه عصر امروز در فرودگاه همدان بر زمین می‌نشیند و پرواز سوم به شماره ۱۵۷۳ شامل کاروان‌های ۲۵۰۰۶- ۳۳۱۷۳ در ساعت ۰۳:۵۰ بامداد یکشنبه دوم مرداد به فرودگاه بین المللی همدان برقرار خواهد شد.

بر اساس برنامه اعلام شده در این روز سه پرواز از جده برای بازگشت حجاج استان خراسان رضوی برقرار می‌شود که اولین پرواز به شماره ۱۵۵۷ شامل کاروان‌های ۱۹۱۴۶- ۴۰۰۳۰- ۳۹۰۳۱ در ساعت ۱۳و ۵ دقیقه ظهر امروز در فرودگاه شهید هاشمی نژاد فرود می‌آید، پرواز بعدی به شماره ۱۵۷۷ شامل کاروان‌های ۱۹۰۳۸- ۱۹۰۸۷ در ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه وارد فرودگاه مشهد می‌شود و پرواز سوم به شماره ۱۵۶۷ شامل کاروان‌های ۱۹۰۳۸- ۱۹۳۵۷ در ساعت ۰۱:۴۵ بامداد یکشنبه دوم مرداد به فرودگاه بین‌المللی مشهد وارد می‌شوند.

همچنین در این روز بازگشت حجاج بیت الله الحرام به استان یزد از جده با دو پرواز آغاز می‌شود. اولین گروه با پرواز شماره ۵۶۹ شامل کاروان‌های ۳۴۰۰۳- ۳۴۰۲۲- ۳۴۰۲۹ در ساعت ۱۳و ۲۰ دقیقه به فرودگاه بین المللی یزد وارد شد و پرواز دوم به شماره ۱۵۵۹ شامل کاروان‌های ۳۴۰۲۶-۳۴۰۲۸ در ساعت ۰۳:۰۵ بامداد فردا در فرودگاه یزد برزمین خواهد نشست.

در هفتمین روز از بازگشت حجاج اصفهانی دو پرواز از فرودگاه مدینه به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برقرار خواهد شد و اولین گروه از حجاج در ساعت ۱۲و ۲۰ دقیقه با پرو شماره ۱۵۶۱ شامل کاروان‌های ۱۳۰۲۲-۱۳۰۵۷- ۱۳۱۳۶ به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان وارد شد و پرواز دوم به شماره ۱۵۷۵ شامل کاروان‌های ۱۳۰۴۸-۱۳۳۵۸ در ساعت ۲۱ امشب در فرودگاه بین المللی اصفهان پذیرش خواهد شد.

عملیات بازگشت حجاج در امروز از شهرهای مدینه و جده با برقراری دو پرواز به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) انجام خواهد شد و اولین گروه از زائران از جده با پرواز شماره ۱۵۷۱ شامل کاروان ۱۷۱۴۹ در ساعت ۰۰:۱۰ بامداد فردا یکشنبه دوم مرداد به فرودگاه حضرت امام (ره) وارد می‌شود و پرواز دوم از مدینه به شماره ۱۵۵۵ شامل کاروان‌های ۱۷۰۴۷- ۳۱۰۲۵- ۳۵۰۱۴ در ساعت ۰۶:۱۵ بامداد فردا در فرودگاه حضرت امام (ره) بر زمین خواهد نشست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، خانواده‌های حجاج برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت می‌توانند به سایت haj.iranair.com مراجعه کنند.

همچنین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» برای دسترسی هموطنان به اطلاعات پروازهای بازگشت حجاج به کشور، شماره تلفن‌های پاسخگویی را در مراکز استان‌ها به شرح ذیل را در نظر گرفته است: مرکز ارتباطات مردمی «هما» ۴۶۶۲۵۱۵۱-۰۲۱ - فرودگاه همدان ۰۹۱۸۸۳۱۵۶۹۶-۰۹۳۵۴۹۲۵۳۵۳- فرودگاه مشهد مقدس ۰۹۱۵۹۱۱۴۳۶۵- فرودگاه اصفهان ۰۹۱۳۸۷۵۶۸۰۰ – ۰۹۱۳۱۸۸۱۲۵-و فرودگاه یزد ۰۳۵ -۳۷۲۱۸۰۵۰-۰۳۵-۳۷۲۱۸۰۸۵

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز