معاون وزیر جهاد گفت:امسال تولید میگوی پرورشی کشور به ۶۱ هزار تن رسید که رقم قابل توجهی است.

به گزارش مرور نیوز، سید حسین حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در گفتگویی با اشاره به توسعه چشمگیر صنعت پرورش میگو طی سال‌های اخیر گفت: امسال در مجموع تولید میگوی پرورشی کشور به ۶۱ هزار تن رسید که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

او به افزایش تولید میگو نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته در مجموع ۵۷ هزار تن میگو در استان‌های ساحلی تولید شده بود.

حسینی با بیان اینکه ۹۵۰ مزرعه فعال تولید میگوی پرورشی در کشور فعال است، گفت: هرساله شاهد افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت میگوی کشور هستیم.

او با اشاره به این که ۲۰ هزار هکتار مزرعه جهت تولید میگوی پرورشی در استان‌های هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خوزستان و گلستان فعال است، گفت: از این میزان در حال حاضر تنها چهار هزار هکتار مفید است و زیر کشت میگو می‌رود.

معاون وزیر در سازمان شیلات ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های کلان صورت گرفته توسط سازمان شیلات ایران در راستای ارتقای صنعت پرورش میگوی کشور، هر ساله شاهد افزایش مزارع زیر کشت از طریق حمایت و اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خواهیم بود.

اوبا بیان اینکه بخش اعظم میگوی پرورشی به سایر کشور‌های دنیا صادر می‌شود، تاکید کرد: مقداری از میگوی تولیدی نیز در انبار‌ها نگهداری شده و به تدریج در بازار داخلی توزیع می‌شود.

این مقام مسوول گفت: از زمان برداشت میگو از مزارع پرورشی طی سال جاری، صادرات به تدریج به کشور‌های امارات و روسیه به عنوان بازار‌های اصلی صادرات ایران پس از چین انجام شده است.

به گفته او، بخش اعظم میگوی تولیدی به کشور‌های مقصد اصلی صادرات آبزیان ایران از جمله روسیه، چین، کشور‌های عربی و کشور‌های همسایه به ویژه امارات صادر می‌شود.

رئیس سازمان شیلات ایران، روسیه را یکی از مهمترین بازار‌های صادراتی میگو اعلام کرد و گفت: با افزایش تولید سالانه این محصول شیلاتی در کشور، هر ساله شاهد افزایش بیشتر محصولات شیلاتی به این کشور خواهیم بود