رئیس بنیاد مستضعفان از تمدید برنامه واگذاری رایگان زمین‌های مسکونی، کشاورزی و تجاری به محرومان خبر داد و گفت:‌ در راستای ایجاد اشتغال بنیاد وام ۲ میلیارد تومانی با سود ۸ درصدی به متقاضیان پرداخت می‌کند.

به گزارش مرورنیوز، محمد سعیدی‌کیا در آیین اعطای 1000 سند زمین‌ مسکونی، کشاورزی و تجاری به مردم محروم استان مازندران ابراز امیدواری کرد تا تا پایان سال 3000 سند دیگر در این استان تقدیم مردم شود.

وی با بیان این‌که آیین‌نامه واگذاری رایگان املاک بنیاد به محرومان بر اساس تصمیم هیأت امنای بنیاد مستضعفان تا دو سال دیگر تمدید شد، تصریح کرد:‌ بر اساس توافق بنیاد علوی، بانک سینا و استانداری‌ها به افرادی که طرح‌های اشتغالزایی ارائه دهند تسهیلات حداکثر تا 2 میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: ‌5 درصد از سود این وام را بنیاد علوی و 5 درصد دیگر را استانداری‌ها به صورت یارانه تامین می‌کنند و متقاضی تنها 8 درصد سود برای این تسهیلات پرداخت می‌کنند.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان این‌که برای استان مازندران امسال 20 میلیارد تومان تسهیلات پیش‌بینی شده که قابل افزایش است، تاکید کرد:‌ مازندران مرکز تبادل برنج و ماهی است، بر این اساس با همکاری استانداری واحدهای 20 تنی تولید گوشت (که 500 کیلو نیز خاویار تولید می‌کنند) تسهیلات 1.5 میلیارد تومانی پرداخت کنیم.

سعیدی کیا همچنین از راه‌اندازی مراکزی توسط بنیاد برای جمع‌آوری و خرید خاویار خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز