قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۲۵۲ دلار و ۳۸ سنت رسید.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، افزایش ارزش دلار در آستانه انتشار آمارهای مهم بازار آمریکا موجب شد تا قیمت طلا امروز برای نهمین جلسه متوالی کاهش یابد و به دلیل قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا تا پایان سال، فلز زرد در مسیر ثبت بدترین عملکرد هفتگی در طی بیش از 3 سال گذشته قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1252 دلار و 38 سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل جلسه امروز تا رقم 1249 دلار و 68 سنت، یعنی پایین ترین رقم 4 ماه اخیر پایین آمد.
طلا در مسیر دومین هفته کاهشی خود قرار گرفته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، با افت قیمت 5 درصدی، بیشترین افت هفتگی خود از ژوئن 2013 را پشت سر خواهد گذاشت. قیمت طلای آمریکا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1254 دلار و 50 سنت رسید.
شاخص دلار امروز با 0.3 درصد افزایش همراه بود.
تعداد شهروندان آمریکایی که برای دریافت حقوق بیکاری ثبت نام کرده اند، در هفته گذشته کاهش یافت و به نزدیکی پایین ترین رقم در 43 سال گذشته رسید. این آمار حکایت از تقویت بازار کار این کشور دارد.
رونالد لئونگ، تاجر بازار طلا گفت: «مردم منتظر انتشار آمار بازار کار آمریکا در اواخر امروز هستند تا سرنخی از افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر به دست بیاورند.:
به اعتقاد تحلیلگران، قیمت طلا پس از در هم شکستن روند افزایشی سال 2016 خود در هفته جاری، ممکن است تا 1200 دلار هم پایین بیاید.»
ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون گفت: «ما معتقدیم اگر گزارش بازار کار آمریکا نشان دهنده ایجاد بیش از 190 هزار فرصت شغلی در ماه گذشته باشد، موجب تضعیف قیمت طلا و افزایش ارزش دلار خواهد شد و تقریبا قطعا موجب افزایش نرخ بهره در اواخر امسال خواهد گردید.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز