قیمت جهانی نفت که از ابتدای هفته جاری به بالای ۵۰ دلار رسیده، امروز با ۴ سنت افزایش به ۵۲ دلار و ۵۵ سنت رسید.

به گزارش مرورنیوز به نقل از رویترز، با مشاهده نشانه هایی از افزایش اعتماد بازارهای مالی به بخش نفت و انرژی، قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا همچنان در بالای 50 دلار باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با 3 سنت افزایش به 50 دلار و 47 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در پایان معاملات دیروز برای اولین بار از اواخر ماه ژوئن به بالای 50 دلار (50 دلار و 44 سنت) رسیده بود. قیمت نفت برنت نیز که از ابتدای هفته جاری به بالای 50 دلار رسیده، امروز با 4 سنت افزایش به 52 دلار و 55 سنت رسید.
فواد رزاق زاده، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «با توجه به اینکه چشم انداز تمام عوامل بنیادین بازار همچنان در حال بهبود است، قرار است تولید نفت اوپک کاهش یابد و اینکه ما شاهد کاهش حجم ذخایر نفت آمریکا در 5 هفته متوالی بوده ایم، این روند ممکن است برای مدتی ادامه داشته باشد. میزان ذخایر نفت خام آمریکا برای اولین بار از ماه ژانویه به زیر 500 میلیون بشکه رسیده است.»
سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قصد دارد در نشست بعدی خود در اواخر ماه نوامبر در مورد یک کاهش هماهنگ تولید به توافق برسد تا از این طریق بتواند به کاهش مازاد عرضه جهانی نفت و تقویت قیمت ها کمک کند.
جفری هالی، تحلیلگر بازار نفت گفت: «اوپک حرارت بازار نفت را حفظ کرده است. وزیر انرژی الجزایر گفته اوپک ممکن است بیش از نیم میلیون بشکه در روز تولید خود را کاهش دهد.»
وی افزود: «مهمتر اینکه نمایندگان کشورهای عضو و غیر عضو اوپک قرار است هفته آینده در حاشیه یک کنفرانس انرژی دیگر با یکدیگر دیدار کنند.»
به رغم افزایش اعتماد تجار نفتی در بازارهای مالی به افزایش قیمت ها، بازارهای فیزیکی نفت همچنان ضعیف است.
عربستان این هفته با هدف جلب مشتری بیشتر، قیمت نفت خود در بازار آسیا را کاهش داده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز