معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با اقدامات این بنیاد طی 2 برنامه چهارم و پنجم توسعه، حدود 37 هزار روستا در کشور دارای سند توسعه شده اند.

به گزارش مرورنیوز، محمدرضا شاملو روز شنبه در مراسم بهره برداری از 6 طرح هادی روستایی خراسان رضوی که با حضور استاندار این استان در روستای کاریزنو شهرستان نیشابور برگزار شد، افزود: عمده اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی سه دهه گذشته معطوف به آبادانی روستاها و توسعه آنها بوده است. 
وی بیان کرد: طی دو برنامه چهارم و پنجم توسعه، 98 درصد روستاهای بیش از 20 خانوار کشور از طرح هادی روستایی برخوردار شدند و این طرح در 15 هزار روستا به اجرا درآمد. 
وی گفت: طی یک سال گذشته با کمک و مشارکت دهیاران، شوراهای اسلامی و مردم بیش از دو هزار و 180 کیلومتر از شبکه معابر روستاها در سطح بیش از 16 میلیون و 500 هزار مترمربع آسفالت شده است. 
شاملو افزود: امروز حاصل اجرای دو برنامه چهارم و پنجم توسعه در بنیاد مسکن، سنددار کردن بیش از سه میلیون واحد روستایی با مشارکت مردم و سازمان ثبت اسناد است. 
وی اظهار کرد: یکی از کارهای بزرگ که در کشور انجام شده، بهسازی و مقاوم سازی خانه های روستایی است به طوری که طی دو برنامه توسعه گذشته بیش از یک میلیون و 870 مسکن روستایی در کشور مقاوم سازی شده است. 
وی گفت: توجه به روستاها و محرومیت زدایی از آنها از ابتدای انقلاب اسلامی در قالب راه اندازی نهادهایی مانند بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاد سازندگی انجام شده و اینکه دولت روزی را به نام روز ملی روستا انتخاب کرده است به دلیل ضرورت توجه مسئولان و برنامه ریزان ملی به روستا ها می باشد. 
شاملو افزود: نامگذاری 15مهر به نام روز ملی روستا توسط دولت تدبیر و امید نشان توجه برنامه ریزان ملی به جایگاه روستاها در توسعه کشور است. 
وی اظهار کرد: تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بدون توجه به روستا بعید به نظر می رسد زیرا روستاها مهمترین منبع تامین امنیت غذایی کشور، محیط زیست پاک، مرکز حفظ ارزشهای فرهنگی و پایگاه تثبیت امنیت کشور هستند. 
در این مراسم طرح هادی روستایی در شش روستای شهرستان های نیشابور، جوین، جغتای، مشهد و فیروزه با هزینه 36 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز