قیمت هر بشکه نفت برنت امروز۳۰ سنت افزایش یافت و به ۵۲ دلار و ۳۳ سنت رسید.

به گزارش مرورنیوز به نقل از رویترز، کاهش فاصله عرضه و تقاضا در بازار سوخت آمریکا و افزایش خریدها از سوی بازیگران مالی موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد، اما تردیدها در مورد عملی بودن طرح کاهش تولید اوپک همچنان بر بازارها سایه افکنده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز پس از کاهش در ساعات اولیه، 30 سنت افزایش یافت و به 52 دلار و 33 سنت رسید.
قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز به زیر 50 دلار رسیده بود، امروز 47 سنت افزایش یافت و به 50 دلار و 91 سنت رسید.
تجار گفتند، افزایش قیمت نفت خام آمریکا ناشی از کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار سوخت آمریکا بوده است.
بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «در حالی که عرضه سوخت در آمریکا به پایین ترین رقم خود در سال جاری رسیده، به رغم افزایش حجم ذخایر نفت خام آمریکا قیمت نفت افزایش یافته است.»
اداره اطلاعات انرژی آمریکا دیروز از کاهش 3.7 میلیون بشکه ای حجم میعانات خبر داد که شامل سوخت دیزل و نفت کوره نیز می شود. همچنین بر اساس این گزارش، میزان عرضه بنزین نیز 1.9 میلیون بشکه کاهش یافته است.»
به گفته تجار، در خارج از آمریکا، شاخص های فنی موجب تقویت نفت برنت شده است.
وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، قیمت نفت برنت ممکن است به سطح مقاومت 52 دلار و 49 سنت برسد و اگر از این رقم عبور کند ممکن است تا 53 دلار و 45 سنت بالا برود.
افزایش قیمت نفت در حالی است که تردیدها در مورد کافی بودن طرح کاهش تولید اوپک برای مهار مازاد عرضه در بازار افزایش یافته است.
بانک جفریز روز جمعه اعلام کرد: «به رغم تردیدها در مورد بازگشت اوپک به سیستم سهمیه بندی، افزایش قیمت نفت همچنان ادامه دارد.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز