با راه‌اندازی سامانه "بانکداری مجازی" بانک تجارت، دسترسی یکپارچه به کلیه خدمات الکترونیک و بخش مهمی از خدمات شعبه‌ای برای مشتریان این بانک فراهم شده است.

به گزارش مرور نیوز، بنابر اعلام بانک تجارت ، در آیین رونمایی از این خدمت علی‌رضا اکبری نایب رئیس هیات‌مدیره بانک تجارت با اشاره به اینکه معرفی "بانکداری مجازی" در راستای برنامه‌های راهبردی بانک تجارت برای توسعه محصولات نوین بانکی با هدف افزایش رضایتمندی مشتریان صورت می‌گیرد گفت: بانکداری مجازی مشتریان را قادر می‌سازد تا علاوه بر دسترسی یکپارچه و آسان به خدمات بانکداری آنلاین، به بسیاری از خدمات شعبه‌ای بانک تجارت همچون افتتاح انواع حساب بانکی، درخواست تسهیلات، خرید ارز دانشجویی، تایید اصالت ضمانت‌نامه، درخواست گواهی حساب لاتین و درخواست صدور دسته‌چک نیز به صورت غیرحضوری دسترسی پیدا کنند.

وی افزود : بانکداری مجازی با رویکرد کمک به حفظ محیط‌زیست از طریق کاهش سفرهای درون شهری و استفاده بسیار کمتر از کاغذ، محصولات و خدمات بانکی را با یکپارچگی و تنوع بیشتر به مشتریان عرضه می‌کند و صرفه‌جویی چشم‌گیر در وقت و هزینه مشتریان به دنبال دارد.

اکبری با اشاره به برنامه‌های حوزه فناوری اطلاعات این بانک برای ارائه محصولات و خدمات جدید مطابق با نیازهای مشتریان و توجه به توسعه کمی و کیفی خدمات الکترونیک موجود افزود: تداوم سودآوری بانک در گرو حرکت به سمت کسب و کارهای نوین است که عمدتا متکی بر بانکداری الکترونیک هستند. در این مسیر فناوری اطلاعات و ارتباطات نقطه اتکا و زیرساخت اصلی آن است و در همین راستا بهینه‌سازی و توسعه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حوزه IT بانک به صورت مستمر و هدفمند تداوم می‌یابد.

در ادامه این مراسم حق وردی قائم مقام مدیرعامل بانک تجارت نیز با بیان اینکه موتور پیشران بانکداری مجازی، بخش فناوری اطلاعات بانک تجارت است گفت: در بانکداری امروز تنها از طریق توسعه و ارتقا مستمر خدمات بر مبنای نیازهای مشتریان است که می‌توان مدل کسب و کار بانک را بهبود بخشید .

وی تاکید کرد: همزمان با تمرکز جدی بر ایجاد و توسعه Corebanking، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا اردیبهشت‌ماه سال 96 از هشت محصول دیگر برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان رونمایی می‌شود.

بانک تجارت طی هفته‌های اخیر نیز از دو خدمت الکترونیک "تجارت پی"، در حوزه پرداخت‌های خرد با استفاده از فناوری واقعیت افزوده (QR) و "سبزپرداز" در حوزه مدیریت موبایلی پرداخت قبوض رونمایی کرده است.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این خدمات به پایگاه اطلاع‌رسانی بانک تجارت مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز