خودروهای ارزان قیمت ایرانی همچنان با داشتن حداقل کیفیت، از برآوردن نیازهای سطح بالاتر مشتریان ناتوانند.

به گزارش سرویس اقتصادی مرورنیوز، آخرین گزارشهای کیفی از خودروهای تولید داخل نشان می دهد سطح کیفی خودروهای تولید داخل تغییر محسوسی نکرده.

این گزارش حاکی از آن است که خودروهای ارزان قیمت ایرانی مانند پراید، پژو و سمند همچنان با داشتن تک ستاره کیفی، خود را ته جدول کیفیت می بینند و مدیران دو خودروسازی بزرگ یعنی سایپا و ایران خودرو نتوانسته اند برای خودروهای ارزان قیمت خود، کیفیت بالاتری به دست بیاورند. این در حالی است که در روزهای اخیر افزایش 200 تا 300 هزار تومانی قیمت چند محصول تولید شده ایران خودرو باعث اعتراض مصرف کنندگان و جلب توجه رسانه ها شده.

گزارش شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد در تولیدات ماه گذشته خودروسازان داخلی خودروهایی در کلاس ارزان تر از 25 میلیون تومان یعنی تیبا ساخت سایپای کاشان، خودروی پراید سایپا 132 و 131 به همراه پراید 131 پارس خودرو همچنان با دارا بودن حداقل کیفیت، ته جدول کیفی ماشینها مانده اند.

همچنین در بین خودروهایی با نرخ 25 تا 50 میلیون تومان هم خودروهایی مانند سمند، پژو پارس و پژو 405 تولید ایران خودرو و ایران خودرو خراسان، پژو پارس مازندران و پژو پارس استان فارس با حداقل کیفیت (تک ستاره) در حال تولید هستند.

در همین کلاس قیمتی، خودروی چینی MVM110 مدیران خودرو هم نمره حداقل کیفیت را آورده و تیبا2 سایپا هم کیفیت بهتری از یک ستاره نتوانسته کسب کند.

این گزارش در حالی منتشر می شود که کیفیت برخی دیگر از محصولات چینی شرکت مدیران خودرو هم نتوانسته بهتر شود و همچنان در حداقل کیفیت با یک ستاره باقی مانده. خودروهایی مانند mvm x33 newو mvm550 از این دست است.

در بین وانت بار ها هم تنها وانت تندر تولید ایران خودرو کیفیت قابل قبولی دارد و سایر خودروهای وانت از جمله وانت پراید سایپا 151، وانت مزدا تک کابین بهمن موتور، وانت آریسان ایران خودرو تبریز، وانت مزدا دوکابین بهمن موتور و وانت نیسان دوگانه سوز زامیاد همگی دارای حداقل کیفیت هستند که کمتر از 50 میلیون تومان قیمت خورده اند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز