وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تلاش داریم امسال 130 هزار شغل در حوزه فضای مجازی و کسب و کار الکترونیکی به وجود بیاوریم.

به گزارش مرور نیوز، محمود واعظی ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های متمرکز حوزه ICT استان گلستان اظهار داشت: امروز عید سعید فطر است و ما پاداش یک ماه بندگی را می‌گیریم و امید داریم خداوند این عیدی را به همه ما عنایت کند.

وی به مسئله وحدت ملی اشاره کرد و گفت: وحدت ملی و انسجام گمشده ما است و در شهرستان کلاله به برادران اهل‌تسنن و تشیع این موضوع را تاکید کردم و آن را یک الگو برای کشور دانستم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وحدت موجود در استان گلستان را به می‌توانیم به دیگر کشورها که به هم اختلاف دارند صادر کنیم، افزود: مقام معظم رهبری امروز در خطبه‌های نماز عید فطر به وحدت و انسجام ملت اشاره کرد و از ملت درخواست کردند که دست به دست یکدیگر دهند تا دولت قدم‌های بزرگی را بردارد.

واعظی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از دولت خواست پروژه‌های بزرگی را انجام دهد، بیان کرد: برای رهایی از وضعیت موجود هیچ راهی جز صمیمیت و همدلی نیست و افتخار ما این است که مردم ما دولت را انتخاب می‌کنند و رأی مردم برای کشور محور است.

وی با بیان اینکه پس از دوره رقابت باید دوره رفاقت آغاز شود، گفت: نباید این گونه باشد که انتخاباتی برگزار شود و پس از آن 4 سال به دنبال تسویه حساب باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: آن چیزی که مردم تصمیم گرفتند مسئولان باید احترام بگذارند و عقیده من این است که باید این کشور را شایستگان اداره کنند.

واعظی تأکید کرد: دولت یازدهم جناحی نبود و دولت دوازدهم نیز جناحی نخواهد بود و باید همه در تصمیم‌گیری کشور نقش داشته باشند.

وی گفت: وضع استان گلستان از نظر زیرساختی در گذشته خراب بود و خوشبختانه قدم‎های خوبی در استان انجام شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: در سفرهای گذشته به وحدت نمایندگان اشاره کردم و خوشبختانه فضای خوبی در استان فراهم است.

واعظی با بیان اینکه استان گلستان ظرفیت خوبی برای اشتغال دارد، تاکید کرد: در گذشته نسل 3 و 4 اینترنت در شهرهای استان وجود نداشت و در حال بیشتر شهرها این نسل اینترنت وجود دارد و ما این قول را می‎دهیم در سفر بعدی همه شهرها اینترنت نسل 3 و 4 تکمیل شده باشد.

وی به افزایش فیبرنوری در استان اشاره کرد و یادآور شد: نزدیک به 450 روستا استان از اینترنت تا پایان این دولت بهره‎مند خواهند شد.

وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات را به جد پیگیری می‎کنیم، افزود: بیش از 13 سال از عمر این مطالعات این پروژه می‎گذرد و این مهمترین پروژه ما بود که فاز نخست آن در هفته دولت و فاز دوم در دهه فجر و فاز سوم آن تا پایان سال به بهره‎برداری خواهد رسید.

واعظی با بیان اینکه دولت الکترونیک نیز در ماه آینده به بهره‎برداری خواهد رسید، تاکید کرد: آن چیزی که مقام معظم رهبری از اشتغال مطالبه کرده تنها چند وزارتخانه متولی آن نمی‎شود و باید همه خود را مخاطب مقام معظم رهبری قرار بدهند.

وی یادآور شد: امسال 130 هزار شغل در حوزه فضای مجازی و کسب و کار الکترونیکی به‌وجود می‌آوریم.

وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه جرقه این کار را جلالی در گلستان راه‎اندازی کرد، گفت: اگر ما به جوانان عنایت ویژه‎ای داشته باشیم به راحتی می‎توانیم فعالیت‎های اقتصادی را برای جوانان به‌وجود بیاوریم.

واعظی تاکید کرد: ما در مقایسه با استان‎های دیگر برای استان گلستان تلاش کردیم زیرساخت‎ها در حوزه ICT فراهم شود.

وی با بیان اینکه 130 میلیارد تومان تا پایان سال در حوزه زیرساخت‎های ICT در این استان هزینه خواهد شد، گفت: در گذشته نیز اعتبارات خوبی به استان اختصاص داده شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز