مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به ارتقای سطح بین المللی کشور با انجام سرمایه گذاری های خارجی در راه آهن، از به ثمررسیدن دو مورد از این سرمایه گذاری ها خبر داد.

به گزارش مرورنیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محسن پورسیدآقایی اظهار داشت: سرمایه گذاری هایی از سوی  شرکت‌های اتریشی و سوییسی در پروژه‌های کیترینگ غذای قطارهای مسافربری و بندرخشک آپرین انجام شده است هم اکنون در حال مذاکره با شرکت‌های حمل‌ونقلی و چند شرکت خارجی به منظور تأسیس شرکت‌های حمل‌ونقل باری با شرط داشتن واگن و لکوموتیو هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این اینکه «در گذشته علی‌رغم تلاش‌های دولت به دلیل تحریم‌ها جذب سرمایه خارجی عملی نبود»، افزود: بعد از برجام فضای سرمایه گذاری خارجی در کشور باز شده است و شاهد شروع روند سرمایه‌گذاری در راه‌آهن هستیم، در مقابل ایران هم پروژه‌هایی به منظور تشویق سرمایه‌گذاران خارجی به سرمایه گذاری در ایران تعریف کرده‌است.

مدیرعامل راه‌آهن با توجه به اعلام آمادگی ایتالیا و آلمان برای سرمایه‌گذاری در حمل و نقل ریلی ایران، تصریح کرد: مذاکرات با نمایندگان این دو کشور بسیار جدی اما بیشتر برای جذب فاینانس با تعهد بازپرداخت است اما اولین سرمایه‌گذاری خارجی در قالب FDI با کشورهای اروپایی از طریق شرکت سرمایه‌گذار سوئیسی در بندر خشک آپرین صورت گرفت.

وی افزود: راه آهن به دنبال ترغیب کشورهای آسیای میانه برای سرمایه‌گذاری در ایران است.

پورسید آقایی در ادامه با اشاره اقدامات راه آهن برای تسهیل سفردر اربعین حسینی (ع) ازطریق حمل‌ونقل ریلی اظهار داشت: این شرکت همانند سال گذشته تمام امکانات خود را برای هرچه آسان‌تر شدن تردد زائران بسیج خواهد کرد.

پورسیدآقایی با بیان اینکه  «قطار و واگن جدیدی به ناوگان موجود برای جابجایی مسافرانی که قصد شرکت در مراسم اربعین در کربلا را دارند اضافه نشده است»، یادآور شد: البته باید توجه داشت که افزایش ناوگان باید با سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز