در سال های اخیر پهپادها کاربردهای گسترده‌ای پیدا کرده اند و نهادهای تحقیقاتی نیز از آنها برای پیشبرد امور مختلف استفاده می کنند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از دیجیتال ترندز، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا قصد دارد از ناوگانی از پهپادها برای تحقیق در مورد نحوه شکل گیری توفان های سهمگین و پیش بینی این پدیده با هدف نجات جان انسان ها و کاهش خسارات وارده بهره بگیرد.

پهپادهای طراحی شده به این منظور که CICADA نام دارند ارزان قیمت و خودکار بوده و با استفاده از جی پی اس کنترل می شوند. CICADA ها بر خلاف پهپادهای سنتی فاقد موتور یا سیستم نیروی محرکه هستند.

پهپادهای یاد شده که تنها 34 گرم وزن دارند، از هواپیماهای عادی به هوا پرتاب می شوند و به سوی مقصد خود شیرجه می زنند. این پهپادها به گونه ای طراحی شده اند که بر روی هوا شناور می شوند و پس از مدتی بر روی زمین فرود می آیند.

ارتش آمریکا قصد دارد از این پهپادها در دسته های 32 تایی بهره بگیرد و آنها پس از گردش در مسیر از قبل تعیین شده بر روی زمین می نشینند. قرار است از مجموعه اطلاعاتی که به این شیوه جمع آوری می شود برای تحلیل و پیش بینی گردبادها و توفان های خطرناک استفاده شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز