معاون نظارتی بانک مرکزی از آماده شدن لایحه اصلاح قانون نظام بانکی در بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از صدا و سیما، فرشاد حیدری گفت: در روزهای آینده، لایحه اصلاح قانون نظام بانکی تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد؛ این در حالی است که قانون روان در حوزه بانکی، مشکل‌گشای اکثر پیچیدگی‌های اقتصادی است که در این رابطه بانک‌ها باید پایداری و ثبات مالی داشته باشند.

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود: هر موضوعی که به پایداری و ثبات مالی خدشه وارد کند، به اقتصاد کشور ضربه خواهد زد و شأنی بالاتر از حفظ حقوق سپرده‌گذاران در سیستم بانکی وجود ندارد.

همچنین محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح اصلاح نظام بانکی در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از سال ۱۳۶۲ تاکنون، قانون جدیدی در خصوص مسائل بانکی تدوین نشده و این امر باعث مشکلاتی در حوزه عقود بانکداری اسلامی، شفاف‌سازی صورت‌های مالی و سایر امور اقتصادی کشور شده است و برای رفع مشکلات اقتصادی و پاسخگویی به دغدغه مراجع عظام و مردم باید با اصلاح قوانین، نقاط ضعف آن را بر طرف کنیم.

همچنین محمدرضا حسین زاده، رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: بانک‌ها برای خدمت به مردم تشکیل شده و مجلس و به ویژه کمیسیون اقتصادی را همیشه در کنار خود داشته و لذا هماهنگی با نمایندگان و ارائه خدمات رضایت‌بخش به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز