دایملر هفته گذشته اولین وانت شاسی بلند لوکس خود را رونمایی کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از بلومبرگ، مرسدس بنز وانت شاسی‌بلند لوکسی با صندلی های نوبوک چرم و تریم بلوط ساخت. این خودروساز لوکس، اخیراً‌ فروش وانت دوکابین با ابعاد متوسط را آغاز کرده که اندازه آن کوچکتر از پیکاپ های رایج شرکت فورد است. هفته گذشته مرسدس دو سبک نزدیک از X-کلاس را در استکهلم رونمایی کرد که یکی دارای قابلیت های آف‌رود بیشتر و دیگری مناسب مسافرت های شهری بود.

بر اساس این گزارش سه‌شنبه گذشته مدیر اجرایی ارشد شرکت دایملر در این رابطه گفت: با تولید پیکاپ مرسدس بنز، ما یکی از آخرین شکاف  ها را با رقبا ترمیم می‌کنیم.

به این ترتیب به نظر می‌رسد این شرکت با ارائه این وانت های اسپرت به غلبه بر رقیب دیرینه‌اش BMW نیز بیندیشد؛ به این صورت که وانت های SUV اسپرت می‌تواند پیشنهاد جدیدی به خریداران جوان و اسپرت‌سوار BMW نیز باشد.

از سوی دیگر افزایش تنوع خودروهای تولیدی بنز نشان می‌دهد تا چه حد مرسدس یا شرکت مادر، دایملر پیگیر فروش بیشتر است؛ حتی در شرایطی که رقبایی مانند جنرال موتورز همیشه در این نوع از خودروها موفق بوده‌اند.

مدیر مرکز تحقیقات خودرو در دانشگاه دویسبورگ در این زمینه گفت: «وانت یک آزمایش جالب برای مرسدس است. سی سال پیش هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که SUVها می‌توانند به‌ خودروهایی اینچنین محبوب تبدیل شوند.»

مرسدس تخمین‌ زده که تقاضای جهانی برای وانت متوسط با گسترش 40 درصدی تا سال 2025 به 2.8 میلیون واحد خواهد رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز