پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و فراورده های لبنی صبح امروز با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد وزارتخانه های صنعت و کشاورزی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار آغاز به کار کرد.KO

به گزارش خبرنگار اقتصادی مرور نیوز، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشور در این چند سال از یک وارد کننده مواد غذایی به صادر کننده این مواد تبدیل شده است.

مسعود پزشکیان افزود: در سال های گذشته شاهد آن بودیم که انواع مواد غذایی و محصولات کشاورزی از خارج کشور وارد می شد که خوشبختانه از سال ٩٢ تا امروزه دیده می شود تولیدکنندگان ما جان دوباره ای گرفته اند و حضور بسیار پررنگی در بازارهای داخلی دارند

وی ادامه داد:همین که از یک وارد کننده توانسته ایم خود را به عنوان یک صادر کننده تبدیل کنیم، دستاورد بزرگی است که نشان می دهد در پسابرجام تا چه اندازه صنایع ما احیا شده اند.

حسین اسپهبدی، معاون وزیر صنعت با اشاره به حضور بزرگان صنایع لبنی و دام و طیور در این نمایشگاه گفت: حضور شرکت های بزرگ خارجی و برندهای بین المللی در این نمایشگاه که اولین نمایشگاه بعد از اجرایی شدن برجام است، نگاه سرمایه گذاران را بار دیگر به بازار صنعت دام و طیور و صنایع وابسته به آن دو چندان کرده است.

مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی تهران افزود: تعداد شرکت کنندگان از کشورهای دور و نزدیک نشان می دهد بازار ایران برای سرمایه گذاران خارجی در این صنعت تا چه اندازه جذاب است و آنها در پی این هستند تا از فضای به وجود آمده در پسابرجام استفاده بهینه را برند.

او گفت: در این نمایشگاه شرکت های صاحب نام و نشان حضور دارند که به عنوان نمونه یکی از برندهای حاضر بزرگترین بازار جوجه دنیا را در اختیار خود دارد.

، در این نمایشگاه که 120 شرکت خارجی از 20 کشور جهان شامل ترکیه اتریش، چین،  فرانسه، اسپانیا، بلژیک، ایتالیا، دانمارک، هلند، آلمان، برزیل، استرالیا، هند، کره،  مجارستان، تایوان، رومانی، آرژانتین، ژاپن و 360 شرکت داخلی حضور دارند.

بر اساس این گزارش شرکت های حاضر در این نمایشگاه، جدیدترین محصولات تولیدی، پژوهشی، ماشین آلات، تجهیزات و خدمات مرتبط، انواع تجهیزات مورد نیاز صنایع دامپروری و مکمل های خوراکی، دامپزشکی و واکسن های دامی، دارو و مکمل های غذائی، فرآورده ها و تولیدات لبنی، انواع خوراک دام و مکمل، ماشین آلات و تجهیزات، داروهای دامپزشکی و ضد عفونی کننده ها، مکمل ها و افزودنی های خوراک دام و طیور، تجهیزات و لوازم مرغداری، تجهیزات و ماشین آلات دامپروری و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی را به نمایش می گذارند.

در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و فراورده های لبنی و صنایع وابسته، زمینه برای معرفی توانمندی ها و دستاوردهای متخصصان کشورمان در حوزه های مختلف  و  در راستای افزایش سطح مبادلات تجاری  فراهم شده است.

توسعه صادرات غیر نفتی، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی این حوزه ها، اشتغال و کارآفرینی، ارتقای دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت کنندگان، از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و فراورده های لبنی و صنایع وابسته و نخستین نمایشگاه خوراک و آبزیان تا دهم آبان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران جریان دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز