مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه نوسانات بازار مرغ همچنان ادامه دارد گفت:امروز هر کیلو مرغ در خرده فروشی ها، ۷ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رسید.

 به گزارش مرور نیوز، محمد علی کمالی سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی،از نوسانات بازار مرغ خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 4 هزار و 950 ، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 7 هزار و خرده فروشی 7 هزار و 800 تومان است.

وی کاهش عرضه ناشی از مسدود شدن راه ها را دلیل اصلی نوسان قیمت مرغ در روزهای اخیر اعلام کرد.

کمالی سروستانی ادامه داد: با وجود آنکه برخی افراد اظهاراتی مبنی بر افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر دارند، اما براساس برآوردهای اولیه از هزینه تمام شده تولید، می‌توان گفت که نرخ هر کیلو مرغ زنده بدون احتساب سود 5 هزار و 200 تا 5 هزار و 300 تومان است که با ادامه روند کنونی تولید تعدادی از مرغداران از گردونه تولید خارج خواهند شد.

مرغ

وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را 5 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی را 8 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به آنکه مشکلی در عرضه مرغ وجود ندارد، قیمت کنونی مرغ کماکان ادامه خواهد داشت.

به گفته کمالی سروستانی با توجه به افزایش جوجه ریزی مرغداران پیش بینی می شود که قیمت مرغ در ایام پایانی سال نوسان چندانی در بازار نداشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز