رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان از تشکیل اتاق سرمایه‌گذاری حوزه‌ی گردشگری در این استان خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، «حسین سلاح‌ورزی» که در جلسه‌ی کمیسیون گردشگری و خدمات این اتاق سخن می‌گفت، با تقدیر از تلاش‌های اعضای کمیسیون گردشگری این اتاق گفت: یکی از ارزشمندترین بخش‌هایی که در مسیر توسعه قابلیت کار مفید فراوانی دارد، حوزه‌ی گردشگری است.

وی افزود: کمیسیون‌ها بازوان توانمند اتاق هستند و می‌توانند ارکان تصمیم‌سازی برای کارهای اجرایی باشند و هر چقدر کمیسیون‌ها فعالیت جدی و مثبت داشته باشند، مسلماً اتاق هم در حوزه‌ی اجرایی به همان اندازه موفق خواهد بود.

سلاح‌ورزی با تأکید بر استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برای رفع موانع توسعه‌ی گردشگری استان، اظهار کرد: می‌توانیم از دل جلسات کمیسیون گردشگری موضوعات موثر و اجرایی خوبی برای طرح در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان بیرون بکشیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی لرستان به تشکیل اتاق سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری لرستان هم اشاره کرد و گفت: تشکیل این اتاق، ایده‌ی خوبی است که از آن حمایت به عمل می‌آوریم.

وی افزود: البته باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که مانند برخی حوزه‌های دیگر، شائبه‌ی موازی‌کاری وجود نداشته باشد.

سلاح‌ورزی خاطرنشان کرد: اتاق سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی گردشگری می‌تواند برای شناسایی مسائل و مشکلات پیش‌روی توسعه‌ی گردشگری استان هم‌چنین حمایت از فعالان این بخش بسیار موثر باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان افزود: کمیسیون گردشگری اتاق لرستان پتانسیل بالایی برای راه‌اندازی و ایجاد اتاق سرمایه‌گذاری گردشگری استان دارد و بر همین اساس پیشنهاد می‌کنم هسته‌ی اولیه این اتاق در همین کمیسیون بنا گذاشته شود.

سلاح‌ورزی در بخش دیگری از سخنانش به دیگر دستورکار جلسه اشاره کرد و گفت: تدوین طرح جامع گردشگری هم ایده‌ی خوبی است، اگرچه به نظر می‌رسد چنین طرحی در گذشته آماده شده باشد.

وی افزود: اگر چنین طرحی وجود داشته باشد، باید مورد بازنگری قرار گرفته، به‌روز شود و با طرح توسعه‌ی گردشگری کشور هم مقایسه شود.

سلاح‌ورزی ادامه داد: اگر در همین خصوص سرفصل‌هایی در کمیسیون آماده شود، می‌تواند از این خطر که بیرون از استان بخواهند به‌صورت کتابخانه‌ای طرحی را به استان تحمیل نمایند، جلوگیری کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان در خصوص ضرورت معرفی سوغات لرستان هم گفت: در اتاق لرستان سال‌هاست به این موضوع پرداخته‌ایم، اگرچه اقدام عملی مشخصی صورت نگرفته است.

سلاح‌ورزی یادآور شد: اتاق از هر ساز و کاری که در زمینه‌ی ایجاد و معرفی یک محصول به‌عنوان سوغات و برند لرستان فعالیت کند و کار را جلو ببرد به‌صورت جدی حمایت می‌کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز