مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک اجتماعی و مردمی است و عملکرد تمامی هموطنان روند پیشرفت آن را شکل می دهد و امیدواریم گزارش این اقدامات صورت گرفته، پاسخ گوی بخشی از همدلی، مودت و همیاری های مشتریان باشد.

به گزارش مرور نیوز، مرتضی اکبری در رابطه با تاریچه و نحوه تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهارداشت: این بانک با هدف جذب و تخصیص منابع قرض الحسنه از طریق مشارکت ۱۰ بانک بزرگ کشور با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و در حال حاضر ۵۳۰ شعبه فعال به امر خدمت رسانی مشغول است.

وی گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران از نظر سرمایه یکی از بانک های متوسط و خوب کشور است که ساختار بسیار مناسب ومنسجمی را دارد. کفایت سرمایه این بانک نزدیک به ۴۰ درصد است و فاقد دارایی های مازاد و بنگاه داری می باشد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: در این بانک، تنها جذب منابع و اعطای وام قرض الحسنه با کارمزد صفر تا ۴ درصد به نیازمندان انجام می شود. فعالیت در حوزه قرض الحسنه یکی از مزیت های اصلی این بانک به شمار می آید به همین دلیل از فشار قیمت تمام شده پول که مشکلات عدیده ای را برای بانک های تجاری به همراه دارد به دور است.

وی تصریح کرد: جذب منابع قرض الحسنه در شرایط کنونی اقتصاد، کار بسیار سختی است به نحوی که تنها ۵ درصد منابع قرض الحسنه کشور در بانک قرض الحسنه مهر ایران تجمیع شده ولی ۲۵ درصد میزان تسهیلات پرداخت شده در این حوزه را بر عهده داشته است. این امر نشانده خطیر بودن کار و فعالیت این بانک است.

اکبری در این نشست خبری اظهارداشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک اجتماعی و مردمی است و عملکرد تمامی هموطنان روند پیشرفت آن را شکل می دهد و امیدواریم گزارش این اقدامات صورت گرفته، پاسخ گوی بخشی از همدلی، مودت و همیاری های مشتریان باشد.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال گذشته بانک بسیار موفقی بوده و عملکرد کم نظیری را ارائه داده است که نشان دهنده جلب اعتماد عمومی و استقبال مشتریان از سبد محصولات آن است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: با گامهای موثر برداشته شده در راستای ترویج سنت الهی قرض الحسنه، مردم به تعمیق این فرهنگ غنی روی آوردند و عملاً نشان می دهند که به فکر یکدیگر هستند و با سپرده گذاری بخش اندکی از منابع مالی خود، نیاز های عدیده ای از جامعه را بر طرف می کنند.

وی با اشاره به همکاری های رسانه ها در مسیر ترویج این سنت الهی تصریح کرد: اصحاب رسانه در سال گذشته به تنویر افکار عمومی و نهادینه شدن قرض الحسنه در میان آحاد مردم بسیار کمک کردند که جا دارد تا از زحمات تمامی آنان کمال تشکر و سپاس را داشته باشم.

اکبری ضمن تاکید به عملکرد مطلوب بانک در حوزه های گوناگون بیان داشت: در سال گذشته استقبال بسیار خوبی از خدمات و طرح های تسهیلاتی بانک قرض الحسنه مهر ایران صورت گرفت، به نحوی که نسبت به سال ۹۵ نزدیک به ۸۳ درصد رشد منابع داشتیم و بالغ بر ۸۲ هزار میلیارد ریال منابع جدید قرض الحسنه وارد بانک شد.این رشد، حاصل تلاش همکاران در گسترش و ترویج فرهنگ قرض الحسنه می باشد که مایه مباهات و افتخار مجموعه است.

وی همچنین افزود: در سال ۹۵ بیش از ۵۰۰ هزار نفر از نیازمندان واقعی جامعه از تسهیلات این بانک استفاده کرده اند؛ این تعداد در سال ۹۶ به ۷۵۲ هزار فقره پرونده تسهیلاتی افزایش یافته که بیشتر آنها در حوزه های بهبود معیشت، سلامت و درمان، ازدواج جوانان و حمایت از اشتغالزایی بوده است. پیش بینی می کنیم که این تعداد در سال جاری به یک میلیون نفر و اعتباری بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد ریال ارتقاء یابد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به تعهدات انجام شده در خصوص زنان سرپرست خانوار بیان داشت: در طرح اندوخته بانوان مهر ایران این بانک بالغ بر هزار میلیارد ریال را به پرداخت ۳۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانواده اختصاص داده است و باتوجه به اجرایی شدن این طرح در ایام پایانی سال گذشته، با این حال بیش از ۴ هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: در این راستا جا دارد تا از معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و سازمان بهزیستی که تلاش بسیاری در شناسایی و معرفی این افراد به بانک قرض الحسنه مهر ایران داشته اند، قدردانی کنم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز