معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از کارخانه تولید شیر خشک پگاه چهارمحال و بختیاری بازدید کرد و گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری 100میلیارد تومان، برای 150 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.

به گزارش مرور نیوز، حسن رکنی در بازدید از این کارخانه با اشاره به اینکه این کارخانه از بزرگترین کارخانه شیر خشک کشور  وخاورمیانه است، اظهار کرد: این کارخانه 18 هزارتن انواع محصولات پودری را تولید و علاوه بر مصرف داخل به بازارهای بین المللی صادر می‌کند که از نظر کیفیت در بالاترین سطح است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‎‌های این کارخانه شامل تولید محصولات لاکتومیل یک و دو، شیر خشک فوری ویتامینه، شیر خشک بدون چربی با پروتئین 6 تا 34درصد است، افزود: این کارخانه به تولید شیر خام، شیر خشک نوزاد و شیر خشک صنعتی و فراورده‌های آن می پردازد.

رکنی گفت: این کارخانه 100 تن شیر خام را دریافت و به شیر خشک تبدیل می‌کند که  مزیت خوبی از لحاظ رفع نگرانی دامداران جهت فروش شیر محسوب می‌شود.

وی افزود: متاسفانه با وجود عملکرد بسیار خوب و کیفیت بالای تولید در این کارخانه،  100 درصد محصولات آن جذب بازار نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز