رییسی مدیر عامل اتحادیه زنبورداران کشور رویدادهای متنوع و موثری را در صنعت تولید عسل پیش بینی می کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران، مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران کشور گفت: در روز یکشنبه با همکاری کشور اسلونی در طرح پیشنهادی مبنی بر برگزاری جشن بین المللی عسل در ایران، مراسمی با عنوان جشن عسل در کشور برگزار خواهد شد.
همچنین او ، رویدادهای متنوعی برای آگاهی‌بخشی از اهمیت زنبورعسل، حمایت از صنعت زنبورداری، تأثیرات مهم گرده‌افشانی زنبور عسل در توسعه پایدار کشاورزی و تأمین غذا برگزار می‌شود. 

عفت رئیسی با اشاره به اهمیت تصویب این پیشنهاد به اتفاق آرای مجمع عمومی سازمان ملل خاطرنشان کرد: این موضوع به همراهی ویژه جامعه بین‌المللی نشان از آگاهی نسبت به اهمیت زنبور و نقش محسوس و کلیدی آن در گرده‌افشانی و تأمین غذای بشریت است. 

مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران اظهار امیدواری کرد، تا این موضوع سرآغاز حمایت از روند دشوار محافظت زنبورها و گرده‌افشانی آنها در راستای توسعه بخش کشاورزی باشد. 

صنعت زنبورداری در ایران

یکی از مکانیسم‌های توسعه و افزایش بهره‌وری در تولید محصولات کشاورزی، فعالیت زنبورها در مزارع کشاورزی است که طی چند سال گذشته به دلیل استفاده بی‌رویه از سموم مختلف و محدود شدن صنعت زنبورداری تا حدی کاهش یافته است. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز