درحال حاضر در اجرا و ساخت تجهیزات سرچاهی و در مهندسی و طراحی سکوها و خطوط انتقال به خودکفایی کامل رسیده ایم

به گزارش مرور نیوز  ، قاسم رحمانی مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران، بیان داشت: فاز ۱۴ پارس جنوبی با ظرفیت ۱ میلیون فوت مکعب گاز در روز، سه ماه آخر امسال وارد مدار خواهد شد.

مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران گفت: این فاز شامل چهار سکو و دو خط انتقال است که همه­ مراحل آن از طراحی و مهندسی، حفاری چاه ها و ساخت و نصب سکو های آن به دست متخصصان ایرانی و در شرکت های داخلی انجام شده است.

وی بابیان اینکه فاز 14 یکی از فازهای بزرگ پارس جنوبی است افزود: این فاز در 6 ماه اول با ظرفیت 500هزار فوت مکعب در روز فعالیت خواهد کرد و سپس ظرفیت آن به یک میلیون فوت مکعب افزایش خواهدیافت.

پارس جنوبی.

مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران بابیان اینکه خروج آمریکا از برجام تاثیر منفی بر توسعه میادین گازی کشور نخواهد داشت گفت: ما در این صنعت به خودکفایی رسیده ایم و در حال حاضر نیازخاصی به کالاهای خارجی نداریم و­ پروژه های درحال اجرا بدون هیچ مشکلی مراحل اجرایی خود را سپری می کند و بازگشت تحریم ها وقفه ای در اجرای پروژه هایی که به شرکت های ایرانی واگذارشده نخواهد داشت.

رحمانی افزود: درحال حاضر در اجرا و ساخت تجهیزات سرچاهی و در مهندسی و طراحی سکوها و خطوط انتقال به خودکفایی کامل رسیده ایم و حتی طراحی و ساخت خطوط انتقال کف دریا را هم خودمان انجام می دهیم و بومی سازی تجهیزات مورد نیاز این خطوط نیز در داخل کشور آغاز شده است و در این زمینه متکی به خارج نیسیتم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز