هرگونه افزایش قیمت لبنیات باید از جانب ستاد تنظیم بازار اعلام و صورت پذیرد در غیر اینصورت برای فروشنده خاطی پرونده تخلف باز می شود.

به گزارش مرور نیوز؛ مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، گفت: فروشنده هایی که خودسرانه دست به افزایش قیمت محصولات لبنی زده اند برای برخورد قانونی لازم پرونده آنها به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال و احکامی نیز صادر می شود.

علیرضا رستمی بیان کرد: از آنجا که لبنیات پر مصرف در زمره کالاهای گروه یک مصوبه ستاد هدفمند سازی یارانه ها قرار گرفته است لذا هرگونه تغییر قیمت این اقلام باید بر اساس مفاد مصوبه فوق الذکر انجام شود.

لبنیات-کم-چرب

مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت با اشاره به درخواست افزایش قیمت شیرخام و سایر هزینه های تولیدی از سوی واحدهای لبنی تصریح کرد : با توجه به لزوم محاسبه و لحاظ تاثیر آن در قیمت تمام شده محصولات لبنی، این سازمان نسبت به محاسبه و برآورد قیمت لبنیات پرمصرف (شیر، ماست و پنیر) بر اساس اسناد و مدارک واحدهای تولیدی منتخب و طبق ضوابط قیمت‌گذاری اقدام و حاصل آن را برای تصمیم‌گیری به کارگروه تنظیم بازار ارایه داده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: از هموطنان درخواست می کنم هرگونه تخلف گرانفروشی را از طریق تلفن ۱۲۴به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و یا سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور گزارش دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز