وزیر نیرو با بیان اینکه میزان بارش‌ها به طور متوسط نسبت به سال گذشته حدود ٢٧ درصد کمتر است، گفت: بخشی از کمبودهای بارشی در فصل زمستان جبران شده است.

به گزارش مرور نیوز، جلسه هیات دولت امروز چهارشنبه 23 خرداد تشکیل شد و وزیر نیرو بعد از اتمام جلسه با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص بارش‌های اخیر و تاثیر آن بر خشکسالی، گفت: طبیعتا بارش‌ها تاثیر گذار هستند اما در ۶ ماه ابتدای سال آبی یعنی پاییز و زمستان گذشته در وضعیت نامناسبی بودیم و تا پایان اسفند فقط ۱۰۰ میلیمتر بارش در سطح کشور داشتیم.

وی ادامه داد: در فصل بهار با بارش‌هایی که صورت گرفت، این کمبود بارندگی به مقدار زیادی جبران شد اما به طور متوسط نسبت به سال گذشته حدود ۲۷ درصد از میزان بارش‌ها کاسته شده است. در برخی مناطق شرایط بارندگی بسیار کمتر از این است، مثلا استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان و فارس تا ۷۵ درصد کم بارشی را نسبت به سال گذشته دارند که تمهیداتی را برای تامین آب شرب این استانها اندیشیده‌ایم.

راه حل مشکل آب شرب و برق در دست مردم است

اردکانیان با مرتبط دانستن بارش‌ها در میزان تولید برق، گفت: بر اساس برآوردها، ۵ هزار مگاوات نسبت به مصرفی که پیش بینی کرده‌ایم، کاهش تولید داریم. راه حل مشکل آب شرب و برق در دست مردم است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز