مدیر خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت:در همه‌ استان ها گندم‌ها بر اساس کیفیت تقسیم‌بندی می‌شود و صلاح نیست گندم‌های سخت در خبازی مصرف شود.

به گزارش مرور نیوز، مدیر خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه تا کنون سه میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم از ۲۲ استان کشور خریداری شده است عنوان کرد: متاسفانه برخی از استان‌ها وارد روال خرید گندم نشدند.در حالی که هزار مرکز خرید موقت، دائمی و مراکز بخش خصوصی در سطح کشور داریم.

سید مومن نیافر ادامه داد: اکنون ۹۰ درصد از گندم کشور برای خبازی ها مصرف می‌شود و در همه‌ استان ها گندم‌ها بر اساس کیفیت تقسیم‌بندی می‌شود و صلاح نیست گندم‌های سخت در خبازی مصرف شود اما شرایط خرید تضمینی در کشور سبب شده که امکان تفکیک کیفیت گندم از ما گرفته شود.

کشور به لحاظ نگهداری گندم در سیلوها از شرایط خوبی برخوردار است

وی با بیان اینکه هم اکنون کشور به لحاظ نگهداری گندم در سیلوها از شرایط خوبی برخوردار است پرداخت و گفت:اگر گندمی شاخصه‌های استاندارد نداشته و از رطوبت هشت‌درصدی و افت مفید بالای پنج درصد برخوردار باشد از مراکز خرید تضمینی گندم برگشت زده می‌شود.

گندم

در ادامه مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان ادامه داد: در استان گلستان ‌٣٢ کارخانه‌ مشغول فعالیت هستند و سهمیه آرد این کارخانه‌ها بر اساس رتبه‌بندی مشخص می‌شود.

حمیدرضا علی‌محمدی گفت: طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی امسال یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم در استان تولید خواهد شد و در سال گذشته ۱۳۵ هزار تن گندم از گلستان به شهرستان‌های همچون تهران، کرج، یزد، خراسان، کرمان، اصفهان، اراک و دیگر استان‌های کشور ارسال شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز