رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: امروز باید دولت با کنار گذاشتن یارانه ها و قیمت های تکلیفی به رونق خصوصی سازی در کشور بیاندیشد؛ متاسفانه امروز شاهدیم در برخی نقل قول ها در حق خصوصی سازی اجحاف شده است

به گزارش خبرنگار اعزامی مرور نیوز، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی با بیان اینکه خصوصی سازی در هر کشوری یکی از پرچالش ترین اقدامات دولت ها است گفت:درآمدهای نفتی در طی سالیان گذشته موجب بزرگ شدن بیش از حد دولت شده بود و بر همین اساس، واسپاری امور به بخش خصوصی در مواردی که تصدی گری محسوب نمی شد، در دستور کار قرار گرفت.

به گفته رییس کل سازمان خصوصی سازی با ابلاغ سیاست های کلی خصوصی سازی در کشور از سال 85 تاکنون و با تلاش دولتمردان، بخش خصوصی جایگاه خوبی در کشور به دست آورده است و امروز بخش قابل توجهی از برق نیروگاه ها و تولیدات پتروشیمی ها توسط بخش خصوصی انجام شده و این بخش توانایی خوبی در ایجاد پالایشگاه های بزرگ دارد.

پوری حسینی ادامه داد: پیشرفت های خوبی در وزارت جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی، حاصل شده  اما هنوز راضی نیستیم، زیرا باقی مانده راه بسیار قابل توجه است و موانع ریشه دار آن هر روز بیش از دیروز مشخص می شوند.

معاون وزیر اقتصاد إظهار کرد: امروز باید دولت با کنار گذاشتن یارانه ها و قیمت های تکلیفی به رونق خصوصی سازی در کشور بیاندیشد؛ متاسفانه امروز شاهدیم در برخی نقل قول ها در حق خصوصی سازی اجحاف شده است و بعضی آن را موجب افزایش بیکاری برشمرده اند.

به گفته وی بر مبنای آمار، تا پایان سال 94 بیش از 30 درصد رشد اشتغال در واحدهای واگذار شده مشاهده می شود وادعای برخی رسانه ها بر کاهش اشتغال زایی اظهار نظر نادرستی است.

سومین دوره نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌ سازی و هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت ‌های سرمایه ‌گذاری ایران  با حضور دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و حضور دیگر مقامات، مسوولان و مدیران بازار های سرمایه و پولی کشور در جزیره کیش افتتاح شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز