وزیر جهاد در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، پیشنهاد کرد در راستای حمایت از کالای ایرانی، ممنوعیت مصرف چای خارجی توسط دستگاه های دولتی و نهادها در دستور کار هیئت وزیران قرار گیرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی امروز دوشنبه 4 تیر در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، پیشنهاد کرد، در راستای حمایت از کالای ایرانی، موضوع ممنوعیت مصرف چای خارجی توسط دستگاه های دولتی و نهادها در دستور کار هیئت  وزیران قرار گیرد. متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای جهانگیری

معاون اول محترم رئیس جمهور

احتراما پیرو نامه های شماره ۱۰۸۸۱/۲۰ مورخ ۹۶/۵/۹ و شماره ۱۱۶۹/۰۲۰ مورخ ۹۷/۱/۲۹  موضوع حمایت از چای داخلی به استحضار می رساند، اغلب مشاهده می شود در برخی از دستگاه های دولتی و عمومی و نهادها از چای وارداتی استفاده می شود که علاوه بر مخاطرات سلامتی، باعث خروج میلیون ها دلار ارز از کشور می شود.

با عنایت به اینکه چای ایرانی محصولی ارگانیک و فاقد سموم و افزودنی های مضر بوده و دارای مزیت های فراوانی نسبت به چای وارداتی می باشد و با توجه به این که سال جاری «سال حمایت از کالای ایرانی» نام گرفته و در راستای حمایت از کالای ایرانی پیشنهاد می شود، ممنوعیت مصرف چای خارجی توسط دستگاه های دولتی و نهادها در دستور کار هیئت محترم وزیران قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز