با افزایش نگرانی‌ها از این‌که تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران، مقدار قابل‌توجهی از عرضه نفت را از بازارهای جهان حذف کند، قیمت نفت رشد کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، روز جمعه، با افزایش نگرانی‌ها از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، مقدار قابل‌توجهی از عرضه نفت را از بازارهای جهان حذف کند، قیمت نفت رشد کرد. بویژه آنکه تقاضای جهانی نفت نیز در حال افزایش است. 

تمرکز بازار به سوی موارد اختلال در عرضه چرخیده است

تامار اسنر، تحلیل‌گر ارشد انرژی نزدک، می‌گوید: حالا همه بر روی ظرفیت ذخیره و میزان تولید در آینده تمرکز کرده‌اند. پس از چند هفته تمرکز به روز شدن میزان تولید اوپک و سایر تولیدکنندگان مهم، تمرکز بازار به سوی موارد اختلال در عرضه چرخیده است.

قیمت نفت

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت آمریکا ۶۲ سنت در هر بشکه افزایش یافت و به ۷۴.۰۸ دلار رسید. این شاخص این هفته خود را با جهشی ۸.۲ درصدی به پایان رساند. رکورد ۷۴.۴۳ دلار که در معاملات دیروز ثبت شد، بالاترین قیمت این شاخص از ۲۶ نوامبر ۲۰۱۴ تا کنون است.

بنچ‌مارک جهانی نفت برنت هم ۱.۵۹ دلار در هر بشکه گران‌تر شد و به ۷۹.۴۴ دلار رسید. برنت این هفته ۵ درصد جهش کرد. بالاترین قیمت معاملات دیروز برنت ۷۹.۷۰ دلار بود که با جهش قیمت ۱.۸۵ دلاری به دست آمده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز