همتی در نامه ­ای از همکاری و همراهی مدیران دفتر تألیف کتاب­های درسی ابتدایی و متوسطه نظری، تألیف کتاب­های درسی فنی و حرفه ­ای و کاردانش و دفترتکنولوژی آموزشی و کمک ­آموزشی وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای طرح تقویت دانش بیمه ­ای دانش آموزان تقدیر کرد.

به گزارش مرور نیوز اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی در این پیام از توجه و عنایت ارزشمند متولیان آموزش و پرورش به موضوع بیمه و تلاش برای تقویت دانش بیمه ­ای آینده ­سازان کشور تقدیر کرد و گفت: طرح تقویت دانش بیمه ­ای دانش آموزان، آینده­ ای امن ­تر و فردایی مطمئن ­تر را برای نوگلان این سرزمین، نوید می­دهد.

وی در ادامه افزود:امیدوارم با اتکال به خداوند سبحان و در سایه پشتکار، دانش و تجربه مدیران آموزش و پرورش،شاهد رشد و بالندگی ایران عزیز در همه عرصه­ ها باشیم.

لازم به ذکر است بیمه مرکزی در راستای فرهنگ­سازی مناسب و اثربخش در گسترش فرهنگ بیمه از مهرماه سال ۱۳۹۳ تعامل با آموزش و پرورش و سازمان پژوهش و برنامه ­ریزی آموزشی را آغاز کرده که ایجاد رشته بیمه و بانکداری،گنجاندن مفاهیم مرتبط بیمه ­ای در مجموعه کتاب­ های همراه هنرجو و تعامل مستمر کارشناسان بیمه در تدوین متون بیمه­ ای برای دانش­ آموزان فنی و حرفه ­ای را به همراه داشته است.

همچنین درج مطالب بیمه ­ای در کتاب­ های «مدیریت خانواده و سبک زندگی» و «تفکر و سبک زندگی» دوره متوسطه نظری از دستاوردهای دیگر تعامل گسترده بیمه مرکزی با آموزش وپرورش به حساب می ­آید.

در همین راستا چاپ ۳۳ عنوان از سری کتاب های آموزشی و تربیتی «بیمه برای کودک» و «بیمه برای همه» در کتابنامه ­های رشد، اجرای برنامه آموزشی و ترویجی «ب مثل بیمه» در برخی مدارس تهران و شهرستان­ها و انتشار مطالب بیمه­ ای در ۴ عنوان از سری نشریات رشد، از دیگر اقدامات مشترک بیمه مرکزی و آموزش و پرورش بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز