دومین نشست رسیدگی به مطالبات رانندگان با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه، معاون وزیر راه و شهرسازی، رؤسای تشکل‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای، در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا که در این نشست حضور داشت، اظهار داشت: در این نشست، نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی، ابتدا گزارشی از مطالبات رانندگان در حوزه فعالیتی سایر دستگاه‌ها ارایه کردند از جمله بازنشستگی، بیمه درمان، تأمین لاستیک و لوازم یدکی مورد نیاز رانندگان و غیره که در رسیدگی به این موارد خواستار پیگیری از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط شدند.

وی افزود: در بخش دیگری از این نشست، عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با بیان این که مطالبات رانندگان در ارتباط با فعالیت‌های سازمان با جدیت پیگیری شده و در دستور کار قرار گرفته است، افزود: بیمه تکمیلی درمان رانندگان طی هفته آینده حل و فصل می‌شود، همچنین نحوه محاسبه کرایه برساس تن – کیلومتر طی 6 جلسه کارشناسی با حضور اساتید دانشگاه و نمایندگان صنف بررسی شده و فاز اول اجرای طرح طی 10 روز آینده عملیاتی می‌شود.

بازنگری در قوانین و مقررات با نظر نمایندگان مورد رسیدگی قرار گرفت

دغاغله خاطرنشان کرد: اصلاح فرایندهای کاری طی کارگروه‌هایی که در ستاد و استان‌ها تشکیل شده است به طور مستمر بررسی می‌شود و در پایانه‌ها اعمال می‌شود. همچنین بازنگری در قوانین و مقررات با نظر نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی مورد رسیدگی قرار گرفته است. مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا تصریح کرد: در پایان جلسه از سوی عدل معاون سازمان برنامه و بودجه تأکید شد، مشکلات رانندگان که تاکنون حل و فصل نشده است احصاء‌ شود و به همراه راهکارهای پیشنهادی به نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پیگیری و اولویت‌بخشی آن ارائه شود.

 گفتنی است رسیدگی به توزیع لاستیک با نرخ مصوب به رانندگان، افزایش کرایه حمل مواد سوختی توسط شرکت نفت و برداشتن محدودیت منطقه‌ای سوخت که از مطالبات اولویت‌دار رانندگان است، مقرر شد ظرف چند روز آینده عملیاتی شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز