رئیس جهاد دانشگاهی واحد تهران با بیان اینکه تولید نهال گردوی پیوندی یکی از موضوعات محوری در حوزه کشاورزی است، خاطرنشان کرد: پتانسیل زیادی برای بهره‌برداری ملی از این طرح وجود دارد.

به گزارش مرور نیوز، احمد شریفی‎زاده در حاشیه بازدید دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور از مزرعه تحقیقاتی سازمان جهاد دانشگاهی تهران در البرز،  اظهار کرد: تولید نهال گردوی پیوندی یکی از موضوعات محوری در حوزه کشاورزی است.

شریفی زاده با بیان اینکه پتانسیل زیادی برای بهره‌برداری ملی از طرح جامعه توسعه گردو وجود دارد، تصریح کرد: از همین رو لازم است تا این موضوع در سطح ملی پیگیری شود.

وی در ادامه با تاکید بر انطباق این طرح با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: تولید نهال گردو پیوندی هم می‌تواند اشتغال زیادی را به دنبال باشد و هم می‌تواند به عنوان نمادی برای تبدیل دانش به ثروت مطرح شود.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد تهران با اشاره به فناور محور بودن این طرح، خاطرنشان کرد: طرح توسعه گردوی کشور در کنار اینکه می‌تواند به عنوان یک الگوی مناسب در کشاورزی باشد، امکان تقویت واحدهای جهاد دانشگاهی که هنوز به حوزه پژوهش ورود نکرده‌اند را نیز در اختیار این واحدها قرار می‌دهد.

وی به ارتباط خوب جهاد دانشگاهی با دولت و مجلس اشاره کرد و یادآور شد: تاکید ما بر این است که ارتباط ما با استانداری‌های کشور از طریق واحدهای استانی جهاد دانشگاهی انجام شود که در این راستا چند تفاهم نامه نیز به سرانجام رسیده است.

شریفی زاده در پایان اعلام کرد: در هر حال اجرای این طرح هم برای جهاد دانشگاهی و هم برای کشور دارای ارزش افزوده خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز