معاون مسافری راه‌آهن از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از 16 بهمن خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، فروش بلیت قطار برای تعطیلات نوروز 98 مانند سال های گذشته از یکی دو ماه  مانده به عید آغاز می شود.

براین اساس، پیش‌ فروش بلیت قطارهای مسافری حد فاصل اول بهمن تا ۲۳ اسفند ۹۷ از ۴ دی ماه به صورت همزمان از طریق مراکز مجاز فروش بلیت قطار در سراسر کشور و به صورت اینترنتی انجام شد.

سید حسن موسوی معاون مسافری راه‌آهن در نشستی خبری که به منظور اعلام جزئیات پیش‌ فروش بلیت قطارهای نوروزی در محل ساختمان راه‌ آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از 16 بهمن آغاز می شود.

وی بیان کرد: برای نوروز امسال افزایش قیمتی در نرخ‌های بلیت اعلام نشده است.

معاون مسافری راه‌آهن گفت: قیمت بلیت قطارها بر اساس 4 یا 6 تخته بودن کوپه قطار و همچنین تعداد ستاره قطارها تعیین شده است.

موسوی با بیان اینکه مسیر کرمانشاه امسال برای اولین بار در حوزه مسافری وارد شده است، گفت: تا پیش از نوروز امسال مسیر ریلی رشت نیز افتتاح می‌شود و برای پیک نوروزی در این مسیر قطار پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه مسیر ریلی ارومیه- تهران- مشهد راه‌اندازی شده است، گفت:‌مردم از همه شهرها امکان خرید بلیت قطار برای نوروز را دارند.

معاون مسافری راه‌آهن اضافه کرد: 67 دستگاه واگن نیز برای ایام نوروز بازسازی شده است که شامل 6 رام قطار ریل‌باس و 26 سالن 4 تخته است.

موسوی افزود: برای ایام نوروز 5 هزار و 170 رام قطار در مسیرهای بین شهری و حومه پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه نوروز 98 افزایش قیمتی نسبت به پارسال در بلیت‌های قطار اعمال نشده است، افزود:‌ما رتبه‌بندی قطارها را اجرا کردیم و بر اساس معیارهای خاص جهانی و بومی‌سازی آنها پیاده شد و به تصویب هیأت مدیره راه‌آهن رسید.

معاون مسافری راه‌آهن افزود:‌ با توجه به اندازه کوپه و وضعیت تهویه و تجهیز قطارها و نوع راهبری شرکت‌ها درجه‌بندی اعمال شده است.

موسوی درباره قیمت بلیت مسیرهای تازه تاسیس گفت: در همه مسیرهای جدید الاحداث قیمت بلیت نظیر بقیه مسیرها بر اساس مسافت بین مبدا و مقصد و نوع قطار 4 و 6 تخته و همچنین چند ستاره بودن آنها است.

گفتنی است؛ به هنگام خرید حضوری بلیت قطارهای مسافری به منظور لزوم درج کد ملی و تاریخ تولد خود در برگه های بلیت، حتماً کارت ملی خود را به همراه داشته باشید و بعد از دریافت بلیت، بلافاصله مندرجات آن را با درخواست ارائه شده مطابقت داده و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، سریعاً موضوع را به اپراتور فروش اطلاع دهند.

بلیت های غیرهمنام با کارت ملی مسافر و یا مخدوش از درجه اعتبار ساقط بوده و از سوار شدن دارندگان این گونه بلیت ها به قطار جلوگیری بعمل خواهد آمد.

هموطنان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفر با قطارهای شرکت رجا شامل نشانی دفاتر فروش، قیمت بلیت، موجودی بلیت و ... به صورت شبانه روزی با سامانه صدای مسافر راه‌آهن به شماره تلفن 5149 تماس بگیرند یا به پایگاه اینترنتیwww. rai.irمراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز