​ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در اسفندماه سال گذشته کلید خورد و در این میان عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرده بود که تا چهار ماه بانک‌ها به همان صورت قبل کار خود را انجام می‌دهند.

به گزارش مرور نیوز، نخستین گام پس از برگزاری مجامع عمومی این بانک‌ها، فروش سهام سهام‌داران این بانک‌ها بود که به گفته همتی ، طبق توافقی که با سازمان بورس و اوراق بهادار شده است، این افراد می‌توانند سهام خود را در تاریخ مشخص با حداکثر قیمت اسمی یا قیمت زمان بسته شدن نماد بفروشند.

بر این اساس، این بانک‌ها در اطلاعیه‌هایی جداگانه اعلام کرده‌اند که فرآیند فروش سهام سهام‌داران بانک‌ها از ۱۸ فروردین ماه سال جاری آغاز می‌شود.

به این ترتیب با فروش این سهام، نخستین گام اجرایی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح کلید خورده و پس از پایان مهلت مشخص شده، ادغام بانک‌ها انجام خواهد شد.

افرادی که علاقه‌مند به فروش سهام خود در این بازه زمانی نباشند، می‌توانند سهام خود را تا ارزش‌گذاری مجدد پس از ادغام نگه دارند.

بر اساس اطلاعیه این بانک‌ها و مؤسسه اعتباری، از روز یکشنبه (۱۸ فروردین سال جاری) به مدت ۳۰ روز کاری تا روز یکشنبه (۲۹ اردیبهشت سال جاری)، امکان استفاده از شرایط خرید سهام فراهم است. البته قیمت سهام قابل خرید برای چهار بانک و مؤسسه متفاوت است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز