رضا اردکانیان گفت : وزارت نیرو با همه توان و در همه سطوح مدیریتی آماده همکاری با این هیات است و امیدواریم زودتر برنامه اجرایی این هیات اعلام شود.

به گزارش مرور نیوز،  رضا اردکانیان در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: خبری که منتشر شد مبنی بر صدور احکام اعضای هیات ویژه تدوین گزارش سیلاب‌های اخیر توسط رئیس‌جمهور امیدوارکننده بود. رئیس دانشگاه تهران و ۲۰ استاد با تجربه و صاحب‌نام کشور در رشته‌های مختلف در این هیات عضویت دارند که خبر خوبی است و از کارهای ضروری است که در این حوادث نقش تعیین‌کننده‌ای در اصلاح وضع موجود دارد.

وزیر نیرو یادآور شد : وزارت نیرو با همه توان و در همه سطوح مدیریتی آماده همکاری با این هیات است و امیدواریم زودتر برنامه اجرایی این هیات اعلام شود.

وی خاطرنشان کرد: نکته دوم اینکه همکاران ما در وزارت نیرو در سطح استان‌های سیل‌زده در معرض سیلاب هستند و حضور مستمر دارند. آب و بر به میزان بالایی در همه مناطق برقرار شده است.

اردکانیان ادامه داد: از ۴ هزار روستا که در سیل با قطع سیستم آب مواجعه شدند، الان بیش از ۹۷ درصد سیستم‌شان برقرار است اما برخی هنوز مشکل دارند که آن هم به دلیل از بین رفتن معبرهاست.

وی گفت: در بخش برق هم ۲ هزار و ۳۵۲ روستا قطعی داشتند که الان این تعداد به کمتر از ۲۰ روستا رسیده است که مشکل دارند و ۹۹ درصد روستاها مشکلشان حل شده است. جدا از همه سختی‌ها سر فرصت عملکرد این وزارتخانه و سایر دستگاه‌ها از جنبه‌ شاخص‌های مختلف قابل رقابت در عرصه بین‌المللی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز