بانک تجارت با تامین 80 درصد از سرمایه اولیه، در ایجاد واحد تولیدی “گیل راد شمال“ مشارکت داشته است.

به گزارش مرور نیوز،  بانک تجارت آیین افتتاح این کارخانه، روز شنبه بیست و یکم آبان با حضور "نعمت زاده" وزیر صنعت، معدن و تجارت، نجفی، استاندار گیلان، تعدادی از نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات محلی برگزار شد.

محمدابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه گیل راد شمال با اشاره به برنامه این بانک در حمایت از صنایع مولد و دارای مزیت رقابتی در استانهای مختلف کشور گفت: در همین راستا با پرداخت 22 میلیارد ریال تسهیلات مشارکت مدنی (معادل 80 درصد سهم الشرکه تاسیس کارخانه)، صدور معادل 20 میلیارد ریال ضمانتنامه، گشایش 724 میلیارد ریال اعتبارات اسنادی داخلی و نیز گشایش 2 میلیون و 643 هزار یورو اعتبارات اسنادی خارجی در راه اندازی این واحد تولیدی مشارکت داشته ایم.

این واحد تولیدی با ظرفیت تولید سالیانه ۷۶۵۰۰ تن مس و مفتول و میزان سرمایه گذاری ۴۰۴ میلیارد ریال و در مساحت ۵۰ هزار متر مربع و زیر بنای ۶۷۰۰ متر مربع آغاز به کار کرده است براساس برنامه اعلام شده، محصولات این کارخانه به کشورهای حاشیه دریای خزر، هند، ترکیه، امارات متحده عربی و افغانستان صادر خواهد شد. همچنین بزرگترین کوره براده مس خاورمیانه با ظرفیت ۱۰۰ تن تصفیه تا شهریور سال آینده وارد خط تولید این کارخانه می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز